YANLIŞSIZ Parti’li Aydemir: “Dezenformasyonla uğraş düzenlemesi herkesin hakkını koruyacak”

YANLIŞSIZ Tümen Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, “dezenformasyonla uğraş düzenlemesi” olarak tanıdık Matbuat Kanunu ile Bazı Kanunlarda Başkalık Yapılmasına Dair Yasa Teklifi’nin, herkesin hakkını koruyacağını belirtti.

Aydemir, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, “dezenformasyonla savaşım düzenlemesi”nin ferda TBMM Genel Kurulunda görüşülmesine başlanacağını söyledi.

Sosyal medyada biber dolması, iftiraya çevrilmiş paylaşımların yapıldığını dile getiren Aydemir, sosyal medyanın kanuncu statüye kavuşması gerektiğini vurguladı.

Aydemir, gazetecilerin, milletin sesi olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti:

“Gazeteci sıfır, sadece toplumu şavullamak üzere o etiketi alıp toplumun önüne çıkanlar üstelik var. Bunlara çevrilmiş himmet yapılması geçişsiz. Gazetecilik mesleği kanuni adına tanım edilmeli. Bu kimliğin kimler vasıtasıyla kullanılacağı yasal yerine güvenceye alınmalı. Yıldırıcı, gazeteci kimliğini kullanıyor.

Dezenformasyonla savaşım düzenlemesi herkesin hakkını koruyacak. Bunun şu partilisi, bu partilisi yok. Meclis’te görüşülecek, ilaveler yapılabilir, elan hususi ağıl da gelebilir. ‘WhatsApp mesajları zapturapt altına alınacak’ açıklamasını yapanlar tamamen bu yasaya sıkıntılı çalabilmek amacıyla yapıyor. Hakeza bire bir şey bulunmayan.”

Share: