Yannick Bolasie: “Çaykur Rizespor Süper Lig’e ilgilendiren tıpkısı kulüptür”

– Yannick Bolasie: “Çaykur Rizespor Süper Lig’e ilişik tıpkısı kulüptür”

RİZE – Çaykur Rizespor’un başarılı oyuncusu Yannick Bolasie, “Çaykur Rizespor Süper Lig’e ilişkin tıpkısı kulüptür. Tığ bu sene Süper Lig’e çıkmaya çalışıyoruz” dedi.

Çaykur Rizespor, Spor Göt 1. Lig’in 16. haftasında 5 Mesafe Pazartesi haset Çaykur Didi stadyumunda oynayacağı Pendikspor maçının hazırlıklarını sürdürdü. Mehmet Cengiz Tesisleri’nde Beceri Yönetmen Bülent Korkmaz yönetiminde gerçekleştirilen egzersiz öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yannick Bolasie, “Kendi performansımı şöyle değerlendirebilirim. Aslında bu benim kendime güvenimle ilgili. Benim burada bulunma sebebim Rizespor’a katkıda düşmek. Eğer benim kendime güvenim olursa ve o güvenim merhem ederse bu kulübe müfit olacağımı herhangi bir maçta gollere ve asistlere bitmeme edeceğimi düşünüyorum. Umarım şuanda gösterdiğim takat sınırı ileriki haftalarda bitmeme mesabe” şeklinde konuştu.

“Çaykur Rizespor Süper Lig’e ilişik bire bir kulüptür”

Bu zaman Süper Lig’e çıkmak üzere çalıştıklarını anlatım eden Bolasie, “Çaykur Rizespor Süper Lig’e ilişkin bir kulüptür. Tığ bu yıl Süper Lig’e çıkmaya çalışıyoruz. Şu anda bulunduğumuz 2’incilik pozisyonunda bulunmamız gerekiyor ve bunu bitmeme ettirmemiz gerekiyor. Şayet önümüzdeki maçlarda olumlu serencam alırsak tığ bu pozisyonu mevsim sonuna kadar sürdürerek Süper Lig’e çıkmak istiyoruz. Bulunduğumuz pozisyonu yüklenmek için önümüzdeki karşılaşma tıpkı okazyon. Şayet kazanırsak rakiplerimize ‘biz bu 2’inciliğin sahibiyiz’ mesajını verebiliriz. Mesajı üstelik rahatlıkla vereceğimizi düşünüyorum. İmkansız diye niteleyerek benzeri şey yoktur. Bizim yapmamız gerekenler muhtemelen. Şu anda bulunduğumuz pozisyonu yakaladık. Bunu bitmeme ettirdiğimiz sürece, galibiyetlerle süslediğimiz sürece doğrusu doğal olarak bu pozisyonu korumuş olacağız ve şampiyonlukta saf yerine mevrut olacak” ifadelerini kullandı.

“Taraftarlarımızın bana olan sevgisini farkındayım”

Taraftarların namına verdiği sevginin farkında olduğunu belirten Bolasie, “Ego Rize’de bulunmaktan çokça mutluyum. cana yakın davranan, teklifsizce davranan insanlar var. Ego çok fazla toplumsal hayatı olan biri değilim. Futbola aşığım. Futbolu bağlı olmak çokça hoşuma gidiyor. Yersiz zamanlarımızda dahi restoranlara gidiyoruz, zaman zaman geçenek bulursam spaya gidiyorum. Az Buçuk elan dinlenebilmek hesabına gidiyorum. Taraftarlarımızın bana olan sevgisini farkındayım. Bana hem bakışlarından hem söylemlerinden anlıyorum. Burada onları ithaf etmek amacıyla varım. Umarım bundan ahir maçlarda futbolumla onlara yapacaklarımla bahtiyar etmeye bitmeme edeceğim. Onların sevgisini kazanmaya bitmeme edeceğim ve hakkettiğimiz ve ilişik olduğumuz vadi olan süper lige onlarla beraber döneceğiz” şeklinde konuştu.

Share: