Yararsız almak için geldiler, halaya haremlik ettiler… O anlar kamerada

Çöp toplamak üzere geldiler, halaya zevcelik ettiler… O anlar kamerada

İSTANBUL – İstanbul Sultangazi’üstelik gübür dercetmek için gittikleri sokağa er eğlencesi dolayısıyla giremeyen arılık işçileri durumu fırsata çevirip askere moral atfetmek üzere halay çekti. O düzenli anlar ise el telefonu kamerasına yansıdı.

Sultangazi Cebeci Mahallesi’nde Erzincan’a gidecek olan Muhammed Cabar isimli gailesiz için, arkadaşları zat aralarında bire bir cümbüş düzenledi. Çoluk Çocuk, sokağı girişini trafiğe kapattı ve müzik eşliğinde halay çekerek eğlenmeye başladı. Bu sırada çöpleri toplamak üzere mevrut Sultangazi Belediyesi’nde çalışan 3 personel ise sokağa giremeyince, kamyonu durdurup gençlerin arasına katıldı. Benzeri müddet halay çekerek ortamı şenlendiren ve er ile arkadaşlarına moral olan çalışanlar elan sonraları ise tekrar koşarak kaldıkları yerden işlerine bitmeme etti.

Asker annesi Necla Cabar, “Akşam Ezanı oğlumun er eğlencesi vardı, askere uğurladık oğlumu, arkadaşları ise ona sunturlu bir şaşırtı yaptılar. Araçları ile gelip müzikler açtılar, halaylar çektiler, eğlendiler, sokağı kapattılar. O sırada bile belediyemizin çöp kamyonu geldi, sokağın vabeste olduğunu görünce de araçlarını bırakıp koşarak gelip onlarda halaya karışma oldular. Tığ bile o sırada balkondan izliyorduk ve bu durumu görünce çokça sevindik, kendilerine çok teşekkürname ediyoruz. Hep askerlere ve oğluma da Cenabıhak sağ salim gidip dönmeyi kader etsin” dedi.

Öte yandan gübür dercetmek üzere mevrut şehremaneti çalışanlarının halay çektikleri anlar ise vatandaşlar eliyle cep telefonu kamerasına kaydedildi.

Share: