Yardımcı ekonomi haberleri: Siemens Türkiye ve Yardımcı OSB’den teknolojide teşrikimesai

Çeltek Birleştirme Uran Bölgesi (OSB), topluluk olduğu istihsal gücünü okunabilen enerji ile buluşturabilmek adına Siemens Türkiye ile teşrikimesai yaptı.

Siemens Türkiye açıklamasına bakarak, sürdürülebilir enerji alanında ilklerin yaşanacağı Uşak OSB’de doğal gaz yalıtımlı koşa baralı primer dağıtım sistemi ile ast tevzi merkezlerinde beğenilen gaz yalıtımlı sekonder hücreler, inşaat maliyetlerini yarı yarıya indirip, müstevi şartlarından etkilenmeyen ve bakıma gerekseme duymayan bir altyapıya kavuşturulacak.

Etkili, güvenli ve sürdürülebilir enerji sistemleri ile Siemens Türkiye, Uşak OSB’nin bütün iş alanlarında kurulacak SCADA sistemi yardımıyla şebekelerin özerk olarak yönetilmesini cins kılarken Siemens Türkiye mühendislik hizmetleri ile oluşturulacak IOT uygulamalarıyla birlikte sayısal siper sistemi aksaklık riskleri ve baskı alanlarını azaltacak.

Siemens teknolojisi ile Çeltek OSB, dijital tahavvül yolculuğunu başlatırken kesintisiz enerji altyapısı ile sanayicilerine henüz rekabetçi ayrımsız üretim imkanı sunacak.

Share: