Yaşar Tüzün’den Bilecikli İş İnsanlarına Otel Yatırımı Çağrısı

GÖKAY ŞİMŞEK

Bilecik Belediyesi ile Bilecik Tecim ve Endüstri Odası aksiyon birliğinde planlı “Kurtuluşun 100. Yılında Bilecik İş Dünyası” programına katılan CHP Bilecik Saylav Yaşar Tüzün, gelişim insanlarına Bilecik’te otel yatırımı yapmaları amacıyla çağrıda bulundu. Tüzün, “Bildirme kısa zamanda bire bir araya gelerek bu güzel kente yakışır benzeri otelin yapılmasını ve hizmete sunulmasını bu milletin vekili olarak sizlerden rica ediyorum” dedi.

Bilecik Belediyesi ile Bilecik Tecim ve Uran Odası, Şeyh Edebali Ekin ve Kurultay Merkezi’nde, “Kurtuluşun 100. Yılında Bilecik İş Dünyası” konulu tıpkı izlence düzenlendi. Kentteki sanayici ve gelişim insanlarını tıpkısı araya getiren programa, CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün da katıldı. Tüzün, burada yaptığı konuşmada, sonuç yıllarda Bilecik’in turizm potansiyelinde yaşanan artışa dikkat çekti ve iş insanlarına Bilecik’te otel yatırımı yapmaları üzere çağrıda bulundu. Tüzün, şunları söyledi:

“BİLECİK YILLIK 500 BİN KİŞİNİN ZİYARET ETTİĞİ BİR ŞEHIR OLDU”

“Bilecik, Söğüt, Bozüyük ve eşkal ilçemiz, bayağı haddinden fazla iri turizm potansiyeline sahip olan, ortalama yıllık 200 bin ile 500 bin kişinin görüşme ettiği şehir durumuna geldi. Bu kentte, bu misafirlerimizin barınabileceği, konaklayabileceği maalesef tıpkısı otel eksikliğimiz var. Geçmişte ara sıra sanayici abilerimizin tıpkısı girişimi olduğunu duymuştum amma bu sonuçlanamadı. Sunu güdük zamanda tıpkı araya gelerek bu iyice kente yakışır aynı otelin yapılmasını ve hizmete sunulmasını bu milletin vekili kendisine sizlerden rica ediyorum.”

Programa, Yaşar Tüzün’ün yanı sıra Uray Komutan Vekili Melek Mızrak Subaşı, Bilecik Tecim ve Endüstri Odası Başkanı Şükrü Biberli, CHP İl Başkanı Mehmet Kavi Yaşar, Tarz İlçe Başkanı Berna Pamukcu, İYİ Tümen İl Başkanı Melik Sakarya, Format İlçe Başkanı Hatice Fena Hâlde, Uray Başkan Yardımcıları Ahmet Gürses, Vedat Kazıcı, Hüseyin Baht, Mutlak Cılız ile Bilecik’te hayatiyet gösteren fabrika ve endüstri tesislerinin temsilcileri ile davetliler katıldı.

Yarım asra mail süredir Bilecik’te cümbüş gösteren firmalar üzerine hazırlanan videoların gösterildiği programda, Mebus Tüzün, Uray Başkan Vekili Subaşı, TSO Başkanı Kötü vasıtasıyla sanayici ve hareket insanlarına ödülleri takdim edildi.Share: