Yaz Kur’an kursu öğrencileri kapanış programında doyasıya eğlendi

Yaz Kur’an kursu öğrencileri kapanış programında doyasıya eğlendi

ERZİNCAN Erzincan İl Müftülüğünce Yaz Kur’an Kursları Kapanış Programı düzenlendi. Düzenlenen program ziyafet havasında geçe minik öğrenciler ve aileleri doyasıya eğlendi.

Erzincan İl Müftülüğüne tutkun yaz Kur’an kurslarında bire bir eğitim bilimi ve öğretim yılının daha sonuna gelindi. Erkek ve kız olmak amacıyla toplamda 290 kursiyerin Kur’an’ı öğrendiği Kur’an kurslarının sona ermesi nedeniyle merkeze kapalı Atatürk Parkı’nda kapanış programı düzenlendi. Program imtina etmek duruşunda bulunulması, İstiklal Marşının okunması ve Kur’an-ı Ahi tilaveti ile dualarla önceden, beherglas öğrencinin Kur’an-ı Semih’i öğrendiği yıl boyunca yapılan çalışmalar katılımcılara aktarıldı. Programa, Belediye Reisi Bekir Aksun, İl Müftü Yardımcısı Kazım Ural, Kur’an kursu hocaları, öğrenciler, aileleri ve çokça sayıda vatandaş katıldı.

İl Müftü Yardımcısı Kazım Ural, burada yaptığı konuşmasında, “Geleceğimizi, İslam’ı ve sunma adamakıllı kutsiyetimizi kendilerine sevimli yerine bırakacağımız, behişt vatanı kendilerine miras olarak bırakacağımız, geleceğimizin göz bebeği yavrularımız, gençlerimiz; 2022 yılı Yaz Kur’an Kursları Kapanış Programına hepiniz güzel geldiniz, şerefeler verdiniz. Sizler bizim umudumuz, geleceğimizsiniz. Nedeniyle size, ‘Z kuşağı’ yahut ayrımsız bambaşka nesil adı altında bire bir ifadeyi temizlemek alçalma olsa gerekir diyerek, gelişigüzel birinizin bu bilinçle bilinçlendirmek amacıyla inşallah Allah’a can ediyoruz” dedi.

Daha sonraları minik kursiyerler hocaları ile alay malay hazırladıkları oyunları sahneleyerek izleyenlere dörtköşe anlar yaşatırken hazırlanan mehterler gösterisinde ise katılımcılar heyecan yaşadı.Share: