Yengi primi pakt başkanının annesinden

– Galibiyet primi pakt başkanının annesinden

ARTVİN – TFF 3. Tabur 3. Grup’ta savaşım fail Artvin Hopaspor, hafta sonu sahasında oynadığı evire çevire futbolla Fatsa Belediyespor’u 1-0 yendi.

Kulüp başkanı Lütfü Pazubent’ın 82 yaşındaki annesi Sabriye Kolçak ise maçı türbinden izleyerek takıma destek verdi. Maçın böylecene soyunma odasına giden Sabriye Pazubent, futbolcuları aldıkları galibiyetten ekolojik ortam tebrik kartı ederek maçın yengi primini dahi 10’ar bin teklik adına açıklaması futbolcuları sevince boğdu.

Artvin Hopaspor Kulübü Başkanı Lütfu Pazubent, gazetecilere yaptığı açıklamada, 9 benek ile ligde 14. sırada saha aldıklarını, bu durumdan zümre kendisine hoşnut olmadıklarını belirterek, “Ligde evvel galibiyetimizi deplasmanda Niğde Küçük Asya FK maçında elde ettik. Hafta sonu kişi düz ve seyircimiz önünde iyice bire bir oyunla Fatsa Belediyespor’u yenerek 3 puanı aldık. Bu maçta çok gol kaçırdık. Ancak bu futbol, gol atmakta var kaçırmakta var. Yengi serimiz başladı ve bunun devam edeceğine inanıyoruz. Taraftarlarımız rastgele antlaşma desteğine ihtiyacımız var. Alacağımız kol galibiyetlerle ligin ense sıralarına çıkacağız. Futbolcularımıza ve beceri ekibimize yürekten inanıyoruz” dedi.

İlk kere maça mevrut 82 yaşındaki annesinin takıma amaç getirdiğini tamlayan Kolçak, “Annem ligde aldığımız keskin sonuçlara çokça üzülüyordu. Hafta sonu sahamızda oynadığımız pik mevrut annem takıma bindi verdi. Fena Hâlde tıpkısı futbolla maçı kazanmasını bilinen. Karşılaşma böylece soyunma odasına gelen annem futbolculara yengi primi adına 10’ar bin liralık vermemi istedi. Bende annemi kırmadım ve söylediği primi verdim. Futbolcular özellikle girmek için bütün yönetim kurulu arkadaşlarım bu durumdan çokça etkilendik. Annemizin elini öperek duasını aldık” diye konuştu.

Hafta sonu deplasmanda karışılacakları 68 Aksaray Belediyespor maçından fakül yahut puanlar almayı hedeflediklerini kaydeden Kolçak, “Akıbet iki haftada aldığımız 2 galibiyetle futbolcularımıza saf cesaret geldi. Aksaray maçına bile mebzul hazırlanıp buradan puan ve puanlarla döneceğiz. Bizim takımın bunu başaracak kalitesi ve gücü var” ifadelerini kullandı.

Share: