Yeniden Bol Bolamat Partisi Genel Başkanı Erbakan, Ağrı’da partisinin yer kongresinde konuştu Açıklaması

Yeniden Bolluk Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, “Erbakan hocamız, hep siyasi hayatı süresince ırkçılıkla, ayrımcılıkla ve kutuplaşmayla savaş etti.” dedi.

Fatih Erbakan, Ağrı Ahali Terbiye Müdürlüğü Salonunda planlı partisinin 2. Kolay İl Kongresi’nde, babası Necmettin Erbakan gibi herhangi bir ırktan ve rastgele kesimden insanın dertleriyle dertlendiklerini söyledi.

Bununla alay malay çözüm söylemek üzere yola çıktıklarını belirten Erbakan, şöyle konuştu:

“Erbakan hocamız, bütün siyasal hayatı boyunca ırkçılıkla, ayrımcılıkla ve kutuplaşmayla savaşım etti. Onun üzere Dert’nın Kayseri’den, Bingöl’ün Konya’dan, Diyarbakır’ın üstelik Sakarya’dan aynı farkı yoktu. Başkaca ve hassaten Doğu ve Güneydoğu Küçük Asya illerinin imdi ihtiyacı olduğundan çevre politik hayatı süresince arz nazik hizmetleri ve yatırımları bu bölgeye yaptı. Cenabıhak ongun iyi rahmet etsin. Cenabıhak binlerce misil razı olsun. Tafsilatlı yıllar süresince boşlama edilmiş, üvey çocuk muamelesi görmüş illerimiz Erbakan hocamız sayısız kuruluş kazandı. Çünkü bağıntı vakit kaybetmeden lafla olanaksız. Bu sevginin hayata geçmesi amacıyla fiili yerine çalışmalar ve girişim kovmak gerekir. Erbakan hocamız, bu sevgisini lafta ve sanki bire bir sadakat olmadığını atmış olduğu adımlarla gösterdi.”

İstanbul Sözleşmesi’nden bahseden Erbakan, şunları kaydetti:

“Eş kadına, eş erkeğe evliliklerin resmi ve türel altyapısını monte etmek amacıyla imzalanan bir sözleşmedir. Cenabıhak dulda. Illet o sözleşmede aile adam demiyor bile partnerler diyor. Eş herif arasındaki sürat değil, ebeveyn arasındaki çabukluk değil, hastalık partnerler arasındaki takat deniliyor. Zira partnerde avrat ayvaz olma şartı namevcut. Erkek erkeğe bile ortak oluyor. Avrat kadına birlikte ortak oluyor. Evlilik ve nikah olması yiyecek değil. Bu Arada yaşasan üstelik müşterek oluyorsun. Ocak kavramı denen benzeri anlam kullanmıyor. Ev içi şiddet demiyor. Ev içi ivinti diyor. Böyle ayrımsız sözleşmeyi ‘meclis çoğunluğunu elde edersem aktarmak evvel işim olacak’ diyen bire bir altılı ganyan masadan bu ülkeye ve bu millete tıpkı müfit sağlık mi Cenabıhak aşkına, tabii kim gelmez.”

tek liste ile gidilen seçimde bulunan komutan Entelektüel Kuruş, yeniden komutan seçildi.

Program, Erbakan’ın partisine katılan yıpranmamış üyelere rozet takmasıyla sona erdi.Share: