Yeniden Bol Bolamat Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Osmaniye’de konuştu Açıklaması

Baştan Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Milli Düşün ne zaman geldiyse milletin yüzünü güldürmüş. Dolayısıyla zaman dahi esasen milletimizin yüzü Milli Görüşle gülecek, Baştan Refah Partisi’yle gülecek.” dedi.

Erbakan, kentteki ayrımsız dernek salonunda gazetecilerle tıpkısı araya geldiği programda, halkın zarfında, halkla birlikte olan ve bu çalışmaları genişlik etken şekilde sürdüren siyasal partinin Yeniden Bolluk Partisi olduğunu belirtti.

Muhalefetin “6’lı Masa” toplantılarına değinen Erbakan, “Bugüne kadar 30 misil birlikte, 6 posta masa başında buluşmuşlar. 36 derinti yapmışlar. Bu 36 toplantının böylelikle birbirleriyle tartışmak dışında çok de tıpkısı madde koyabildikleri yok.” ifadesini kullandı.

Erbakan, 6’lı masaya eleştirisini sürdürerek, “Toplan, ye, çöz foto çektir ve dağıl. Bakın en son ‘Gizli ortak HDP’ye vekillik vereceğiz mi vermeyeceğiz mi?’ diye birbirlerine girdiler. Bir tanesi ‘tabii ki verilir’ diyor, öbürü diyor ki ‘hayır hakeza bir molekül olursa tığ yokuz’. Bunlardan da millete bir kâr gelmeyecek.” şeklinde konuştu.

Ekonomi yönetimini eleştirerek, Milli Görüşün henüz önce denendiğini ve başarısının görüldüğünü aktaran Erbakan, “Milli Görüşün hangi yaptığı belli. 54. Hükümet’in efsane hizmetleri, 1989-1994’teki efsane belediyecilik hizmetleri, 1976-1977’deki korkulu sanayi hamlesi… Milli Kuruntu ne ant geldiyse milletin yüzünü güldürmüş. Nedeniyle bugün üstelik gine milletimizin yüzü Milli Görüşle gülecek, Yeniden Refah Partisi’yle gülecek.” diye niteleyerek konuştu.

Basın toplantısının ardından bazen sivil topluluk örgütlerini musahabe fail Erbakan, henüz sonra Ahmet Şekip Ersoy Ekin Merkezi’nde planlı Yeniden Refah Partisi Osmaniye İl Niteliksiz Kongresi’hangi katıldı.

Share: