Yenimahalle Belediye Reisi Yaşar, Divriği Pilav ve Ekin Şenliği’ne Katıldı

Yenimahalle Şehremini Fethi Yaşar, Yakacık Mesire Alanı’nda düzenlenen 59. Anadan Görme Pilav ve Kültür Şenliği’ne katıldı.

Yenimahalle Belediyesi’nin sülale sahipliğinde Ankara Divriği Firez Derneği tarafından planlı Geleneksel Pilav ve Ekin Şenliği’nin 59’uncusu Yakacık Mesire Alanı’nda gerçekleşti.

Şenliğe, Yenimahalle Şehremini Fethi Yaşar’ın birlikte CHP Ankara Milletvekilleri Uğurlu Bingöl ve Garaz Buyruk, CHP Ankara İl Başkanı Uca Vukuf Fikirli, siyasal parti temsilcileri, sivil topluluk kuruluşları yöneticileri ile haddinden fazla sayıda davetli katıldı.

“ANADOLU KÜLTÜRÜNÜ KEYIFLENDIRMEK HEPİMİZİN BOYNUNUN BORCUDUR”

Evcil sanatçıların fon aldığı etkinlikte Sivaslılar, halay çekerek sunturlu havanın tadını çıkardı. Programda Divriği’nin yöresel lezzeti olan şişko bulgur pilavı, eften püften savmak ve ayranla birlikte alanı dolduran binlerce vatandaşa izzetüikram edildi.

Şenlikte katılımcılara seslenen Komutan Yaşar, Divriğililer’i Yakacık’ta ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Göreve geldiğim günden beri memleketli derneklerine ehemmiyet veriyorum. Zira bu dernekler anane göreneklerimizin yaşatılmasına, ülkemizin birlik ve bütünlüğünün korunmasına yardım sağlıyor. Bu şenlik yıllardır Yakacık Mesire Alanımızda yapılıyor, bundan bile antrparantez mutluluk duyuyorum. Anadolu kültürünü yaşatmak hepimizin boynunun borcudur. Bu kültürün yaşatılması üzere mücahede harcayan herkese teşekkür ederim” dedi.

Share: