Yenimahalle, Kader Sporcularını Arıyor

Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü, Yaz Spor Okulları bünyesinde eğitimlerini tamamlarken, Spor Akademisi için kullanılmamış periyot baht sportmen seçmelerine başlıyor. Idman, basket, uçan top, yüzme ve futbol branşlarında yapılacak olan müntehabat amacıyla başvurular,  “www.yenimahallebelediyesisporkulubu.com” web sitesi üzerinden yapılacak.

Yenimahalle Belediyesi, spor kulübü bünyesinde hep 21 lisanslı spor branşı ve 713 lisanslı sportmen ile millî ve arsıulusal müsabakalarda Başkent’i gururla külah ediyor.

Spor Akademisi’nin kullanılmamış yıldızları amacıyla evvel müntehabat Yüzme branşında, 5 Eylül Pazartesi haset Hacı Sabancı Yüzme Havuzu’nda yapılacak. Seçmelere; en beş altı 3 branş 1 çağ seviyesinde yüzebilen 2009-2016 yılları ortada zade olan dallar başvurma edebilecek.

2012-2017 arası doğumlu minikler üzere Çalışım branşı 9 Eylül Cuma haset, 2007-2014 yılları arasında doğan voleybolcu adayları amacıyla ise 10 Ilkgüz Cumartesi haset Gazi Mustafa Kemal Atatürk Spor Kompleksi’nde müntehabat yapılacak.

Öte yandan, 2008-2013’lü futbolcu adayları amacıyla Mürtefi Öcal Batıkent Stadyumu’nda 10-11 Ilkgüz 2022 tarihlerinde seçmeler yapılacak. Tercihini basketboldan yana elde etmek talip 2007-2014 yılları arasında doğan genç basketbolcular da 11 Eylül Ahzüita haset Gazi Mustafa Kemal Atatürk Spor Kompleksi’nde seçmelere katılabilecek.

“ÇOCUKLARI SPORA TEŞVİK ETMELİYİZ”

Yenimahalle’de spora ağır envestisman yaptıklarını söyleyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Onlara güzelce bire bir ati hazırlamak için çalışıyoruz. Kullanılmamış nesli, hayata hangi kadar dolgunca hazırlarsak geleceğe o büyüklüğünde umutla bakabileceğimizi biliyoruz. Alelhusus sporun yavru gelişimindeki önemi tartışılamaz. Bu nedenle Yenimahalle’de spora kısık bire bir yatırım yapıyoruz. Çocukları spora kamçılamak için biz üzerimize düşeni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Buradan ailelere sesleniyorum; çocuğunuzun zarfında muvaffakiyetli tıpkısı sporcu keşfedilmeyi bekliyor cins. Bunu fakat çocuğunuza fırsat vererek görebilirsiniz” dedi.

Share: