YİK Toplantısı sonrası Fahrettin Altun’dan açıklamalar

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, başkanlığında gerçekleştirilen Faziletkâr İstişare Yerleşmiş (YİK) Toplantısı’na ilgilendiren açıklama işleyen İletişim Başkanı Fahrettin Altun, ‘Kurul üyeleri, güçlükle dışında Türkiye aleyhinde ölçülü propagandalar ile bunlara cebin alınacak tedbirler üzerine istişarelerde bulunmuşlardır’ dedi.

Reisicumhur Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilen YİK Toplantısı sona erdi. Derinti sonrası mukayyet izah yapan Altun, “Cumhurbaşkanlığı Külliyesindeki toplantıda Kurul üyeleri, güçlükle dışında ve özellikle dahi Avrupa’da Türkiye aleyhinde planlı propagandalar ile bunlara karşı alınacak tedbirler üzerine istişarelerde bulunmuşlardır. Asamble üyeleri, bu çerçevede Türkiye’deki ecnebi vakıfların ve bir kuruluşların faaliyetlerini birlikte değerlendirmişlerdir” ifadelerini kaydetti.

‘ÜYELER, AVRUPA’NIN TÜRKİYE’YE SERGİLEDİĞİ RİYAKAR TUTUMA İŞARET ETMİŞLERDİR’

Altun, açıklamasının devamında şunları kaydetti:

“Türkiye el erki ve kalkınma uğrunda küşayiş bitirme ettikçe, hür adımlar attıkça, Avrupa’nın ülkemize olan muhasamat düzeyinin bile yükseldiğine dikkati çekici Asamble üyeleri, Avrupa Birliği üyelik sürecinden terörle mücadele ve mülteci konularına, Avrupa’nın Türkiye’ye alın sergilediği tutarsız, nahak yere, adaletsiz ve yalabık tutuma bel etmişlerdir.

Asamble üyeleri, Türkiye seçim sathı mailine girdikçe sosyal iletişim araçları kaynaklı dezenformasyonların ve milli birliğimizi zedelemeye dönük provokasyonların artabileceğini rapor ederek, ülkemiz ve milletimizle ilişkin vakit kaybetmeden sınırlarımız içre değil yurtdışında birlikte çokluk kazanacağı muhtemelen bühtan kampanyalarına alın alınacak tedbirler üstüne düşün teatisinde bulunmuşlardır.

Sayın Cumhurbaşkanımız toplantıda, Avrupa’daki ülkemiz aleyhtarı siyasal ve içtimai alerjinin çokça derin tarihi kökleri olduğunu belirterek, Avrupa’nın etnik ve dini fanatizmini demokratlık, eş hakları, özgürlükler gibi kavramların arkasına saklanarak sergilediğini dile getirmiştir. ‘Batının uygarlık değerleri’ diye niteleyerek parçalanmamış dünyaya dayatılan ilkelerin kişi asayiş ve zenginlik düzeni zılgıt altına girdiğinde bizzat bu ülkeler eliyle ayaklar altına alındığını defalarca gördüklerini rapor eden Sayın Cumhurbaşkanımız, ‘Hak ve özgürlükler üzerine, ahbaplık devleti kılıfına sığdırılmış nice faşist uygulamaya imza atanlar, bize karşı tam tersi bire bir çirkeflik içindedir. Avrupa’daki vatandaşlarımızın arz insanca taleplerine birlikte sırtlarını dönenlerin, ülkemizde diledikleri kadar at koşturma taleplerinin gerisindeki niyeti tığ gayet ongun biliyoruz. Bize cebin öfkelerinin sebebi, sosyal ve arazi bütünlüğünü bozdukları, ihtişam sistemini çökerttikleri yerlerde oynadıkları oyunu ülkemizde birlikte tekrarlayamamış olmalarıdır.’ değerlendirmesinde bulunmuştur.”

Toplantıda antrparantez, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Kağan Fidan’ın da ayrımsız tike gerçekleştirdiği belirtildi.

Share: