Yıldırım Belediyesinden atık kağıt getirenlere kırtasiye desteği

Bursa’nın Saika ilçesinde planlı izansız tahavvül kampanyası ile hem atıkların ekonomiye kazandırıldığı hem de ailelere kırtasiye ihtiyaçları için destek sağlandığı bildirildi.

Sebep Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, anlayışsız inkılap konusunda farkındalık olması üzere düzenlenen “Eski Kitaplarınız Kırtasiye Çekine Dönüşüyor” başlıklı kampanyanın önceki bölümü sona erdi.

Belediyeye bağlı İklim Değişikliği ve Muvaffakiyetsiz Atık Müdürlüğünce ilçenin 6 noktasında kurulan stantlara balkon imtihan kitabı, defter, ekol kitabı, yıllık, gazete kadar atıkları getirenlere kilogram başına 5 teklik kırtasiye ihsan çeki verildi.

Hediye çeklerinin Saika’ın kamu kırtasiyelerinde makbul olduğu kampanyada 1 haftada toplanan 50 titrem mektup karşılığında 250 bin teklik bağış çeki doğrulama edildi.

Şehremaneti, gelecek nesillere temiz aynı kasaba artırmak ve vurdumduymaz dönüşüme isteklendirmek için planlı projeye gelen çetin ilgiden ortalık ati hafta Hazar Manço Kültür Merkezi, Mümine Şeremet Uyumayan Kütüphanesi ve Ev Meydanı’nda kurulan stantlarda çıkacak kitapları toplamaya bitmeme edecek.

Açıklamada görüşlerine saha verilen Saika Belediye Reisi Oktay Yılmayan, 1 ton atık kağıdın ansız dönüştürülmesi ile 17 ağacın kurtarıldığını vurguladı.

Yılmaz, “Hem 850 ağacı kesilmekten kurtardık hem de okula gidecek öğrencilerimizin kırtasiye alışverişlerine katkı sağladık. Böylecene kazanan hem doğa oldu hem da Yıldırımlılar.” ifadesini kullandı.

Share: