Yılmaz Tunç madenci kurtarma ekiplerini ziyaret etti

DOĞRU Öğür Grup Başkanvekili ve Bartın mebus Yılmaz Bronz TTK Madenci kurtarma ekiplerini gerileme başında müzakere etti.

Kahramanmaraş ve çevresinde 7.7 ve 7.6 şiddetinde zelzele afetleri yaşadı. Hareket bölgesindeki gerileme çalışmalarında deneyimli TTK Zonguldak ve Bartın Amasra ilçesinden gelen madenciler kontrol kurtarma çalışmalarını sürdürüyor. DOĞRU Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Saylav Yılmayan Bronz üstelik hem madencileri hem depremzedeleri bekâr bırakmadı. Bronz; Hatay memleket merkezi, İskenderun, Kırıkhan ve Gaziantep Nurdağı ilçesinde madencileri müzakere etti.

Yılmaz Bronz hayatını kaybedenlere ilgilendiren dahi “Kahramanmaraş saylav ve TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenc’in kardeşi, 24. Dönme Kahramanmaraş saylav Sıtkı Güvenç’in depremde vefatını dip aynı sıkıntı ile öğrendik. Hatay milletvekili Hüseyin Yayman’ın ablası, ağabeyi, yeğenleri sunu yakınındaki 11 canını kaybetti. Acısı haddinden fazla büyük. Amma güçlü, asrın felaketinde hemşerilerini tıpkısı nebze bekâr bırakmadan ihtiyaçları üzere cansiperane koşturuyor. Merhum Sıtkı ağabeyimize ve depremde mevt eden bilcümle vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun” dedi. – BARTIN

Share: