Yozgat’ta Dağlık Karabağ zaferi kutlandı

Yozgat’ta Dağlık Karabağ zaferi kutlandı

YOZGAT – Yozgat’ta darülfünun eğitimlerini sürdüren Azerbaycan Yırlamak öğrenciler, Karabağ’ın Ermenistan işgalinden kurtuluşunun 2. sene dönümünü coşkuyla kutladı.

Azerbaycan’ın, Ermenistan işgali altındaki Karabağ’ı kurtardığı zaferin 2. yıldönümü Yozgat’ta de kutlandı. Cumhuriyet Altını Meydanı’nda bire bir araya mevrut Azerbaycan Yırlamak vatandaşlar, ezgi, yırlamak ve oyunlar eşliğinde eğlenerek zaferi büyük tıpkı coşkuyla kutladı. Azeri çoluk çocuk, ‘2 heybet biricik millet’, ‘şehitler ölmez yurt bölünmez’ ve ‘Yaşa Azerbaycan’ sloganları atarak galebe coşkusunu tıpkısı öğün daha yaşadı. Azeri vatandaşların coşkularına Türk vatandaşlar üstelik eşlik etti.

Galibiyet kutlamasına katılan Yunus Salmanov dörtköşe olduklarını söyleyerek, “2 sene önceki 30 yıldır Ermeni işgali altında olan Dağlık Karabağ’ımızı kurtardık. Üzerinden iki sene geçti, tığ birlikte onun kutlamasını yapıyoruz bugün burada. Yozgat’ta okuyoruz, hepimiz öğrenciyiz, hepimiz sevinçliyiz. Zaman bizim galebe günümüzdür. Azerbaycan’birlikte birlikte Türkiye’da üstelik bu bayramı kutluyoruz.” dedi.

Gafarlı Davut isimli Azerbaycanlı vatandaş ise, “1992 yılında Karabağ’ımızı kaybetmiştik. İşgalci Ermenistan eliyle. 2 yıl evvel da 2020 yılında kahraman askerlerimiz yoluyla Karabağ’ımızı kafasız aldık. O arazi için kaybettiğimiz tam şehitlerimize Rabbimden rahmet diliyorum. Zafer günümüzü tebrik etmek üzere Azerbaycanlı ve ara sıra Türk arkadaşlarımızla burada toplandık. Zaferi kutluyoruz.” şeklinde konuştu.

Share: