Yozgat’ta kurumlar arası uçan top turnuvası tamamlandı

Yozgat Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen kurumlar arası voleybol turnuvasının şampiyonu, Yozgat İl Itimat Müdürlüğü takımı oldu.

Yozgat’ta kurumlar arası bağlantı ve beraberliği pekitmek üzere 3 Kasım’da başlayan turnuvaya, 16 bando katıldı. Eleme usulüne bakarak oynanan karşılaşmalar böylecene İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü ile İl Inanma Müdürlüğü bitiş müsabakasında karşı karşıya geldi. Meram Kayaalp Spor Salon’unda oynanan final müsabakasını, İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü’nü 3-0 mağlup fail İl Emniyet Müdürlüğü kazandı.

Türkiye Canlı Ayak Topu Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Yozgat Şubesi ile Yozgat Belediyesi ise üçüncülük dördüncülük müsabakasında karşı karşıya geldi. Müsabakayı 2-1 kazanan Türkiye Etkin Ayak Topu Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Yozgat Şubesi turnuvanın üçüncüsü olurken, Yozgat Belediyesi ise dördüncü oldu.

Final müsabakasını seyircilerin ortada izleyen Yozgat İl Inanma Müdürü Kenan Şaban Dökülmüş, turnuvada dereceye giren takımlara kupa ve madalyalarını takdim ederek, angajman ve beraberlik mesajı verdi.

İl Inanma Müdürlüğü takımından Akış Bektaş, “Kurumlar arası uçan top turnuvasına vahim tıpkısı ortaklık oldu. Bilcümle bu arada ülfet içre benzeri turnuva geçirdik. İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü ile ayrımsız bitiş maçı gerçekleştirdik, iyice tıpkı turnuva oldu. İl Itimat Müdürlüğü adına birincilik kupasını kazandık ve çok mutluyuz. Kurumlar arası turnuvalar rastgele devir moral ve motivasyonumuzu artırıyor. Angajman ve beraberliğimiz amacıyla bu kök turnuvalar haddinden fazla kebir. Turnuvada emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

Turnuvanın ikincisi olan İl Milli Eğitim Müdürlüğü takımı oyuncusu Hüseyin Gökhan Soluk ise, “Dostluğun, kardeşliğin ve bütünleşmenin gene benzeri örneğiydi bu turnuva. İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli Terbiye Müdürlüğü kabilinden iki büyük kurumun yüz yüze gelmesi birlikte ayrıyeten güzeldi. Turnuvayı düzenleyen herkese, oyunculara teşekkürname ediyoruz.” şeklinde konuştu. – YOZGAT

Share: