Zeytinli Rock Festivali’hangi haram

Balıkesir Burhaniye’da 7. kez gerçekleşecek olan Zeytinli Rock Festivali’ne Burhaniye Kaymakamlığı müsaade vermedi. Aranjman şirketine gönderilen resmi yazıda, elan önceki festivallerde yaşanan asayiş ve düzenlilik sorununa dikkat çekildi.

Balıkesir Burhaniye’üstelik 7. posta gerçekleşecek olan Zeytinli Rock Festivali’hangi Burhaniye Kaymakamlığı müsaade vermedi.

KAYMAKAMLIK AKLA YATKIN GÖRMEDİ

Düzenleme şirketinin Burhaniye Kaymakamlığı’na 17-21 Ağustos 2022 tarihlerinde planlanan Zeytinli Rock Festivali amacıyla yaptığı başvuru akla yatkin görülmedi. Kaymakamlığın düzenleme şirketine gönderdiği resmi yazıda şöyle denildi;

“Milyon Imal Yapılanma Firması olarak 17-21 Ağustos tarihlerinde İlçemiz Ulvi Çetinkaya Mahallesi 2554. Caddesi No: 41 adresinde mevcut alanda düzenlemeyi planladığınız Kamplı Zeytinli Rock Festivali talebiniz, henüz önceki yıllarda mail bölgede düzenlediğiniz Zeytinli Rock festivalilerinde yaşanan asayiş, asayiş, trafik, yer sorunları, ortaya çıkan bu çeşit istenmeyen durumlar nedeniyle vatandaşlarımız tarafından yapılan vahim şikayet ve yakınmalar ayn önüne alınarak; kamu güvenliği ve sağlığı, toplumun huzuru, çevrenin korunması için akla yatkin görülmemiştir.”

SİYASİLERDEN TEPKİ

Dinleti iptalinin ardından siyasilerden peş peşe tepkiler geldi.

Şehir Partisi Genel Başkanı Aşure Ayı İnce: Festivallerini yasakladığın, hayat tarzlarına engelleme ettiğin ve geleceklerini kararttığın gençlerle alay malay, sandıkta göndereceğiz seni Erdoğan!

Utku Partisi Genel Başkanı Beklenti Özdağ: Amme sağlığı ve güvenliği için konser yasaklayacağınıza 10 milyon sığınmacı ve kaçağın ülkemize girmesine müsaade vermeyin.

CHP Öğür Meclisi Üyesi ve Umumi Komutan Başdanışmanı Deniz Çipo: Balıkesir Burhaniye Kaymakamlığı, yıllardır düzenlenen Zeytinli Rock Festivali, “amme güvenliğini bozduğu ve toplumun huzurunu kaçırdığı” gerekçesiyle yasaklamış. Yıllardır hiçbir sevgili olmayan festival bu sene mı sevgili oldu? Gençler bunun hesabını sizden soracak, alçalma etmeyin!

CHP Deneyimsizlik Kolları Başkanı Gençosman Killik: Asıl derdin gençlerle, gençlerin eğlenmesiyle olduğunu biliyoruz. Konserleri, bahar şenliklerini hatta mezuniyetleri zecren kültürel çarpışma açtığınız çoluk çocuk, eğlence hakkını söke söke matlup. Yer şişman festivali bile sizden kurtulduğumuz çevrim yapacağız.

Share: