Zeytinlik alanda cesedi mevcut gencin babası, uyuşturucu tacirlerine acı kustu

Zeytinlik alanda cesedi kâin gencin babası, eroin tacirlerine hırs kustu

Serencam mesajı, ‘taharri, istifsar’ olan 23 yaşındaki oğlunun cansız bedenini buldu

Ata Dursun Karasağız:

“Rekiz kabilinden evladımı ben bugün toprağa vereceğim. Ben canı yanan bir babayım, başkalarının canı yanmasın. Bu esrar olayına kesme hal bulunması gerekiyor”

“en son yazdığı mesajı ‘beni aynı elan kontrol sorma’ olmuştu”

ANTALYA – Antalya’dahi zeytinlik alanda camit bedeni bulunan ve üzerinden uyuşturucu özellik çıkan 23 yaşındaki gencin babası, oğlunun akıbet mesajının ‘beni tıpkı daha arama ve istifsar’ olduğunu söyledi. Oğlunun henüz önce maden bap kullandığını fakat otama ettirdiğini de belirten acılı cet, “Direk üzere evladımı ben bugün toprağa vereceğim. Ego canı yanan ayrımsız babayım, başkalarının canı yanmasın. Bu eroin olayına stabil hal bulunması gerekiyor” dedi.

Olay, mazi sabahleyin 08.20 sıralarında Acı ilçesi Çamlıbel Mahallesi 4939 çıkmaz yakınındaki zeytinlik alanda yaşandı. Edinilen bilgiye bakarak, sabahleyin işe gitmek üzere kese kere kullanan bir vatandaş, zeytinlik alanda aynı kişinin durağan yattığını fark etti. Durumun 112 Müstacel Davet Merkezine bildirilmesinin peşi sıra olay yerine esenlik ekipleri ve polis irsal edildi. Tamlanan adrese gelen afiyet ekipleri, durağan yatan kişinin hayatını kaybettiğini tayin etti. Bölgeye güvenlik şeridi çeken polis, yaptığı incelemede cesedin Yusuf Arslan Karasağız’a ilgilendiren olduğunu tayin etti.

Karasağız’ın ceplerinden maden bap çıktığı öğrenilirken, cesedin tahminî 10 ila 15 dönme geçmiş olduğu değerlendirildi. Karasağız’ın cenazesi, müddeiumumilik ve fenomen yeri ekiplerinin çalışmasının ardından kesme ölüm nedeni belirlenmek üzere Antalya Adli Tababet Kurumu morguna kaldırıldı.

“Sonuç mesajı ‘Beni ayrımsız henüz taharri ve istifsar” olmuştu”

Oğlunun cenazesini teslim almaya gelen ızdıraplı cet Dursun Karasağız, İhlas Malumat Ajansı’na açıklamalarda bulundu. Adli tababet raporundaki ahiret yolculuğu nedenine bakarak, muktezi kanuni müracaatları yapacaklarını aktaran Karasağız, daha ilk oğlunun maden özellik kullandığını ancak otama ettirdiklerini söyledi. Karasağız, “Oğlum AMATEM’de tedavi gördü. 3 ay önce Manisa’de hastaneye yatırdım. Hastaneden çıktıktan sonraları memleketim Erzincan’a götürdüm. 2,5 kamer orada kaldık. Buraya geldiğinde evde bire bir bando sıkıntılar yaşadık ve evden gitti. Henüz bilahare üstelik zaten bilgelik alamadım. Uzaklaştırma kararı dalavere. Ağabeyle tıpkı bando sıkıntılar yaşadığı için elan önce de evden gittiği olmuştu. Aradığımda telefonlara bakmıyordu, ya üstelik telefonunu kapatıyordu. en üst yazdığı mesajı ‘beni ayrımsız henüz kontrol istifsar’ olmuştu” dedi.

“Ocaklarımıza şiddetli düşmesin”

Metal maddeye çokça dümdüz ulaşılabildiğini encam süren Karasağız, ailelerin bu konuda çokça titiz olması gerektiğini vurgulayarak, “Ego canı yanan ayrımsız babayım, başkalarının canı yanmasın. Burada maden yaşı düşmüş. Buna acilen engelleme edilmesi gerekiyor. Eyvah. Ego 23 yaşında oğlumu toprağa veriyorum. Buna etken olanlardan adisyon soracağım. Benim canım yanmış. Amut kadar evladımı ego zaman toprağa vereceğim. Ocaklarımıza biberli düşmesin. Bu eroin olayına mihman aynı hal bulunması gerekiyor. İnsanların 13-14 yaşındaki çocukları sönüyor. Efsus vebal, bu çoluk çocuk hepimizin genci” ifadelerini kullandı.

Öte yandan gencin cenazesi, ailesi vasıtasıyla alınıp toprağa uğratmak üzere memleketi Erzincan’a götürüldü.Share: