Zor akşın Samsun’dan Hakkari’ye ayaklık çevirdi

Samsun’üstelik oturan 66 yaşındaki zor çapar Mehmet Ersoy Binali, bisikletle Türkiye turu hayali amacıyla Hakkari’ye kaide çevirdi.

Emekli olduktan sonraları hayalini kurduğu bisikletle Türkiye turu projesini hayata nâkil Binali, 20 dönme evvel Samsun’dan yola çıktı.

Kilometrelerce defa katederek Hakkari’ye vasıl Binali, AA muhabirine, mesleğinden ortalık yıllardır bisiklet sürdüğünü, zor olduktan sonra bile bu tutkusunun devam ettiğini söyledi.

İzmir Ağababa Yahşi Doğa Spor Kulübünün üstelik yöneticisi olan Binali, kentin doğasına, insanına hayran kaldığını belirterek, bütün çiftteker tutkunlarını Hakkari’ye çağırma etti.

Bisikletiyle 5 yıldır Türkiye turları düzenlediğini anlatan Binali, şöyle konuştu:

“Serencam turumu, kulübümüzün sporcusu olan ve bire bir süre önceki gidiş geliş kazası sonucu kaybettiğimiz Ata Yahşi’nin yerine yaptım. 20 günden bu yana yoldayım, 1090 kilometre kere geldim. Buradan Başkale, Tatvan ve Muş üzerinden Samsun’a gitmeyi düşünüyorum. Hakkari çok iptila ettiğim aynı düz. Ülkemin insanlarından şurası istiyorum, rağbet gözünü açsınlar. Hakkari’ye gelsinler, buranın behişt olduğunu görsünler. Hakkari, dağları ve doğasıyla ülkemin en güzelce yerlerinden biri. Hakkari’ye geldiğimde kendimi Artvin’birlikte hissettim. Doğası benziyor. Kentte zihayat güzel insanların sıcaklığını gördüm. Gelecek yıl daha fazla arkadaşla gelmeyi düşünüyorum.”

Share: