Zor İETT görevlisinin 25 yıllık birikimi 1 saatte gitti! Dolandırıldığını biricik bir küçümseme ile anladı

İstanbul Cümbüş Tramvay ve Tünel İşletmeleri’nden (İETT) 25 yıl iştirakçi kendisine etkin Musa Evire Çevire, keyif zımnında er mütekait olup, karı ika hayaliyle memleketi Gümüşhane’nin Köse ilçesine döndü. Pir’i telefonla arayıp, kendisini vezneci görevlisi namına tanıtıcı dirilik, emniyet kartı aidatıyla henüz geçmiş kullandığı kredilerin dosya masraflarını geriye ödeyeceklerini söyledi. Fena Hâlde, telefondaki kişiye kimlik bilgilerini verip, mergup bazı numaraları üstelik tuşladı.

200 BİN LİRASINI APAYRI BİR BANKAYA DEVRETME ETTİLER

Bu şekilde etiket bilgilerini ele geçirip, telefonunu yönlendiren şüpheliler, Pir’in hesabındaki 300 bin liranın 200 bin lirasını ayrımsız bankaya havale edip dolandırdı. Telefonu kapattıktan sonraları şüphelenip, hesabının bulunduğu bankayı arayan Güzelce, dolandırıldığını anladı. Hesabını küsurat paranın çekilmemesi için kolaylıkla bloke ettiren Iyice, emniyete gidip şikayetçi oldu.

“25 YILLIK BİRİKİMİM 1 SAATTE GİTTİ”

Yaşadıklarını anlatan Iyice, “Tıpkı eş, bankanın umumi müdürlüğünden beni aradığını söyledi. Ben bile numaranın sonu vezneci numarası olduğu için inandım. Bana, elan ilk kredi aldığımı söyledi ve ben birlikte doğruladım. Kimlik bilgilerimi verdim, ‘Biz sizin kartınızdaki puanları size iadeli edeceğiz, mevrut mesajı onaylayın’ dedi. Ego birlikte onayladım. Müsaade sonrası bana ‘Yarına büyüklüğünde genel ağ bankacılığına girme’ deyince, ‘Eyvah dolandırıldım’ dedim. Parçalanmamış hayallerim suya düştü. Çok mağdurum. 25 almanak birikimim 1 saatte gitti” dedi.

“BU PARAYLA OCAK ALACAKTIM”

Bankasına sitem yazar herkesin dikkatli olması gerektiğini belirten Güzel, “Hesabımdan 1 saat süresince muamele yapılırken hastalık ben vezneci vasıtasıyla uyarılmadım, 200 bin liram gitti. Bu parayla ev yapacaktım. Vezneci devrisi çevrim beni arayarak ‘Musa As bu harcamayı siz mi yaptınız’ diye soruyor. Bilmeyerek düştüm bu tuzağa. Keşki ağyar düşmesin” diye niteleyerek konuştu.Share: