Bartın’da deprem bölgeleri için fahri seferberlik

Bartın’da zelzele bölgeleri üzere fahri seferberlik

BARTIN – Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgedeki vatandaşlar üzere Bartın’bile gönüllü seferberlik başladı. Depremzedelerin istinas ihtiyacını karşılamak üzere Bartın’dan bölgeye gönderilecek odunlar gönüllüler yoluyla biricik yegâne çuvallanıp tırlara yüklendi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin arkası sıra bölgedeki vatandaşların ve bölgede görev düzlük ekiplerin ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için cemi yurtta olduğu üzere Bartın’dahi üstelik vatandaşlar gönüllü seferberlik başlattı. Kentteki müzaheret merkezlerinde fahri namına görev kayran vatandaşlar yardımların sınıflandırılması, tırlara yüklenmesi kadar görevleri üstleniyor.

Gelişigüzel çağrıya koşan gönüllüler deprem bölgesindeki ısınma ihtiyacının karşılanması üzere paletlerden elde edilen odunları da biricik yegâne çuvallayarak tırlara yüklüyor.

Bartın Mesleksel ve Teknik Rum Lisesi bahçesinde gönüllü öğretmenlerin öncülüğünde bitmeme fail çalışmalara kadınlar ve öğrencilerin yanında özürlü vatandaşlarda katılıyor. Yapılan çalışmalarda parçalanan paletler motorlu testerelerle kesilip tek bir tane çuvallanıyor.

Çalışmalara katılan fahri vatandaşlar duygularını, “Gelişigüzel özdek depremzedeler üzere. Tıpkı umut olduysak bizim için ne mutlu. Tığ onlar amacıyla layenkati çalışmaya devam ederiz. Elimizden hangi geliyorsa yapmaya razıyız. Elimizden geldiğince yaraları saracağız bütün birlikte.” Şeklinde ifade ettiler.

Share: