Batman Düş Kervanı Derneği yer sarsıntısı bölgesine 20 tır arkalama malzemesi gönderdi

Batman Düş Kervanı Derneği depremin evvel gününden itibaren 20’si tır 26 araçla bölgeye insani yardım ulaştırdı.

Batman Umut Kervanı Derneği Başkanı Salih Iyice, gazetecilere, depremin ardından yaraların sarılması amacıyla kolları sıvadıklarını ve kendilerine yapılan ayni ve nakdi yardımlardan oluşan 20’si tır girmek amacıyla 26 komütatör dolusu insani müzaheret malzemesini depremden etkilenen bölgelere gönderdiklerini söyledi.

Adıyaman, Malatya, Kahramanmaraş, Gaziantep, Suriye, Hatay ve İskenderun’a insani arkalama ulaştırdıklarını rapor fail Güzel, antrparantez Batman’a mevrut 4 bin 996 depremzedeye de barınma, sağlamak ve azık yardımında bulunduklarını kaydetti.

Pir, hareket bölgesindeki çalışmaları AFAD koordinesinde yürüttüklerini dile getirerek, şöyle konuştu:

“Çalışmalarımız halen bitmeme etmekte. Adıyaman’da insanca yardım faaliyetlerimizle alay malay günce 25 bin nefis yunak yemek hizmetine haftada 25 nefis uzuv ve gönüllümüzle destek veriyoruz. Malatya dalan ile Battalgazi ve Yeşilyurt ilçelerinde ve Doğanşehir’in Erkenek beldesinde 3 ayrı noktada günlük 8 bin şahsiyet hamam yemek hizmetine haftada 50 üye ve gönüllümüzle destek veriyoruz. Kahramanmaraş’taki Düş Kervanı Koordinasyon Merkezine haftalık 25 yaşama ile insan kaynakları desteği sağlıyoruz.”

Yardımlarda devamlılığın koskocaman olduğunu tamlayan Adamakıllı, 2023 yılı sonuna kadar sarsıntı bölgelerindeki çalışmaları kesintisiz sürdüreceklerini anlatım etti.

Fena Hâlde, “Elbette zelzele bölgesindeki bu yardım çalışmalarımız hayırseverlerimizin, hisse senedi adamlarımızın yapacakları bağışlarla oranlı namına gerçekleşecektir. Bu anlamda hareket bölgesindeki yaraları birlikte sarabilmek namına seçme çeşit müzaheret ve bağışları bekliyoruz.” diyerek konuştu.

Share: