Bilecik’te Belediye ve Ahali Eğitim Merkezi İş Birliğinde Depremzedeler İçin Dalgı Tulumu Dikiliyor

Bilecik Umum Terbiye Merkezi ve Bilecik Belediyesi işbirliğinde depremzedelere yetmek amacıyla aymazlık tulumu dikimi yapıldı.

Bilecik’te Kahramanmaraş merkezli 6 Küçük Ay depremleri sonrasında depremzedelere müteveccih başlatılan arkalama çalışmaları sürat kesmeden bitmeme ediyor. Bu kapsamda kumaşları Bilecik Belediyesi marifetiyle realizasyon edilen, dikimi ise Ahali Eğitim Merkezi’ne vabeste görevliler marifetiyle gerçekleştirilen gaflet tulumları depremzedelere gönderildi.

“AMACIMIZ DEPREMZEDELERİN SOĞUKTAN KORUNMALARINI SAĞLAMAKTIR”

Bilecik Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Giysi Istihsal Usta Öğreticisi Seyide Şilit, gerçekleştirilen himmet hakkında şunları söyledi:

“Kumaşları Bilecik Belediyesi marifetiyle karşılanan gaflet tulumlarını, Umum Eğitim Bilimi Merkezi Müdürlüğü görevlileri namına bizler bile dikimini gerçekleştirdik. Amacımız oradaki depremzedelerin soğuktan korunmalarını sağlamaktır. Umuyorum ki milletimiz benzeri daha hakeza benzeri şiddetli yaşamasın. Bu çalışmada emeği güzeşte hep çıkışlı ve çalışan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.”

Share: