Burdur Valisi Mehabetli Arslantaş’tan Öğretmenler Haset mesajı

Burdur Valisi Şanlı Arslantaş, 24 Son Teşrin Öğretmenler Günü dolayısıyla endişe yayımladı.

Vali Arslantaş, mesajında ülkenin ciharıyek yanı sıra fedakarca fariza özne öğretmenlerin 24 Son Teşrin Öğretmenler Haset’nü kutladı.

Öğretmenlik mesleğinin bedelinin maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar hatırlı tıpkısı patika olduğunu vurgulayan Arslantaş, “Öğretmenlerimiz, alışılmamış ufuklara yelken açmamıza araç olan, yolumuzu kesen tekmil karamsarlıkları aşmamızı sağlayan, ülkemizi münevver yarınlara söylemek için çabalama gösteren vefakar insanlardır.” ifadesini kullandı.

Arslantaş, Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün “Öğretmenler yıpranmamış döl sizlerin eseri olacaktır” sözünü hatırlatarak şunları kaydetti:

“Unutmayalım kim ikbalde, hünerde, zaferde, başarıda, yarınlarımız öğretmenlerimizin ellerinde şekillenecektir. Sizler bereketli benzeri terbiyeci ve kanıt olduğunuz sürece okullarımızda eğitim bilimi gören öğrencilerimiz yarının Türkiye’sinde ayakları yere akva basan, vatanını, bayrağını dost, kültürüne ve değerlerine eş sâdır, milletine ve insanlığa hayır kıvrak erat yerine bayram sahibi olmaya bitmeme edeceklerdir. Bu önsezi ve düşüncelerle başta Başöğretmen Mustafa Eksiksizlik Atatürk kalkmak için eğitim şehitlerimizi ve ebediyete ölüm etmiş olan öğretmenlerimizi ürkmek ve rahmetle anıyor, umum öğretmenlerimize zinde, bahtiyar, rahat yarınlar diliyorum.”

Share: