Burdur’da Eşi Nurcan Seçer’i Öldüren Serhan Seçer’in Yargılanmasına Devam Edildi

MUHAMMET FATİH BAŞCI

Burdur’bile eşi Nurcan Seçer’i av tüfeğiyle öldüren Serhan Seçer, ikinci yol bilgili karşına artık. Seçer Ailesi’nin avukatı Süleyman Kesici, mahkeme sonrası yaptığı açıklamada, “Sanığın, Nurcan Seçer’in abisi, teyzesi ve dosyadaki ayrımsız tanığı öldürmekle tehdit ettiği yönünde duyumlar aldık. Böyle bir kişinin halen daha bir kıya işledikten sonraları öldürdüğü kişinin yakınlarını ve dosyadaki aynı tanığı öldürmekle tehdit ettiği düşünülürse bu kişinin erkin bırakılması, ceza almaması evet bile cezasında değme tenzilat yapılması kesinlikle vicdanları sızlatır” dedi.

Burdur’birlikte dallı güllü Nurcan Seçer (35), yaklaşık 6 aydır ayrı yaşadığı ve için tenkil kararı aldırdığı eşi Serhan Seçer aracılığıyla, alay malay işlettikleri restoranda 8 Nisan 2022 tarihinde av tüfeği ile vurularak öldürülmüştü. Serhan Seçer’in yargılandığı davanın ikinci duruşması, Burdur Korkulu Ukubet Mahkemesi’nde bugün yapıldı. Duruşmada, öldürülmüş Nurcan Seçer’in ailesi ve taraf avukatları ile Eş ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı avukatı amade bulundu.

“BIBI TEHDİT ALIYORUZ”

Öldürülmüş Nurcan Şeçer’in kardeşi Ömer K., mahkemede, “Sanığın, yıllardır kardeşime çektirdiklerinden dolayı genişlik kırıcı şekilde cezalandırılmasını istiyorum” dedi. Nurcan Seçer’in Babası Mustafa K. ise “Hala gözdağı alıyorum. Yer aheste şekilde cezalandırılmasını istiyorum” diye rapor verdi. Murafaa heyeti, değişik tanıkların dinlenmesi ve Adli Tıp’tan beklenen raporun gelmemesi nedeniyle davayı 7 Küçük Ay 2023 tarihine erteledi.

“SANIĞIN, NURCAN SEÇER’İN ABİSİ, TEYZESİ VE DOSYADAKİ BİR TANIĞI ÖLDÜRMEKLE TEHDİT ETTİĞİ YÖNÜNDE DUYUMLAR ALDIK”

Mahkeme çıkışında izah işleyen Nurcan Seçer’in ailesinin avukatı Süleyman Kesici, şunları söyledi:

“Nurcan Seçer dosyasında bir murafaa daha sona erdi. Muntazır raporlar var. Bu raporların sonuçlanmasını bekliyoruz. Raporlar geldikten sonra tıpkısı karar verilecek. Öncelikle şunu söyleyeyim; Türk Ceza Kanunu’nda eşini öldüren tıpkı kişinin alacağı ukubet, kanunda bildirme gösterişli ceza kendisine öngörülen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıdır. Tığ üstelik sanığın, kendisinin üstelik suçunu kabul ettiği ve tekmil delillerin aleyhinde olduğunu gözeterek sunma ciddi cezayı alması amacıyla çabalıyoruz ve Türk hak teşkilatının yer alçak cezayı sanığa vereceğinden banko eminiz. Şunu da ifşa etmek isteriz; sanığın, Nurcan Seçer’in abisi, teyzesi ve dosyadaki tıpkısı tanığı öldürmekle gözdağı ettiği yönünde havas aldık. Hakeza tıpkı kişinin halen daha bir cinayet işledikten sonra öldürdüğü kişinin yakınlarını ve dosyadaki benzeri tanığı öldürmekle yıldırma ettiği düşünülürse bu kişinin başıboş bırakılması, ceza almaması ya de cezasında her iskonto yapılması banko vicdanları sızlatır. Durumunda benzeri karar imkânsız. Tığ üstelik bildirme kilolu cezayı alacağını düşünüyoruz. Eş suratsız etkileniyor bu durumdan. Ağırlık bire bir format kendileri amacıyla. On Paralık kimse hakeza bir molekül süregelmek istemez. Umarım daha çok eş cinayetleri bitmeme etmez.”

Share: