Çocukların yüzleri gülmesi amacıyla oyuncak ve yetişek materyalleri gönderildi

Bilecik Valiliğinin öncülüğünde Bilecik İl Milli Yetişek Müdürlüğü ve Bozüyük İlçe Milli Yetişek Müdürlüğü’nün organize ettiği ağız ağıza eğitimcilerin ürettikleri malzemelerle yoğun olan yardım tırı zelzele bölgesine hareket etti.

Yardım malzemeleri ile dolan tırı, Bozüyük Kaymakamı Fıkdan Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Demir, Idarehane Müdürleri, Okul Müdürleri ve iyilikçi öğrenciler uğurladı.

Depremden etkilenen bölgeye, Bozüyük Mesleki ve Beceri Rum Lisesi’nin fedakar öğretmenleri 100 soba, Bozüyük Halk Eğitimi Merkezi’nin hayırperver mahirane öğreticileri ve kursiyerler 1500 aymazlık tulumu, Bozüyük Halime Hanım Anaokulu’nda ilçede fariza fail ekol öncesi öğretmenleri kırtasiye ve oyuncak ilkin tevessül etmek için çocukların ihtiyaç duyduğu bilcümle terbiye materyallerini, Bozüyük Marifet Görüşme Merkezi İdareci ve öğretmenleri 150 adet ışıltılı, ilçedeki bilcümle okullar velilerinin ve vergili vatandaşların getirdiği yüzlerce eğitim bilimi materyalini, oyuncaklar toplanarak hareket tırına yüklendi ve deprem bölgesine gönderildi. – BİLECİK

Share: