Ilbay otobüs kazasında yaralanan yolcuları hastanede konuşma etti

Bartın’da şehirlerarası gelgeç otobüsü şarampole uçarak devrildi. Kazada 37’si sâri 40 gönül yaralandı. Otobüs şoförü M.E.’nin evvel ifadesinde ‘dalmışım’ dediği öğrenildi.

Rize’den Zonguldak’a gidiş halinde olan M.E. yönetimindeki 22 FM 053 plakalı eğreti otobüsü Bartın’ın Akçamescit köyünde kontrolden çıkarak şarampole devrildi. Kaza sonrasında çevredekilerin ihbarı konusunda bölgeye çok sayıda 112, AFAD, Cingöz ve Güven ekibi irsal edildi. 37 yolcusu ile 3 personeli mevcut ve ağaçlara çarparak durabilen otobüsteki yolcular çevredeki vatandaşlar ile ekiplerin otobüsün camlarını kırması sonucu çıkarıldı.

Yaralılar fenomen yerindeki ilk müdahalelerinin peşi sıra ambulanslarla Bartın Şevket Hastanesine kaldırıldı.

Hastanede tedavisi devam eden yaralıları mülakat fail Bartın Valisi Nurtaç Aslan, “Rize’den Zonguldak Ereğli istikametine giden şehirler arası otobüs firmasına ilgili bire bir otobüs nedenini belirleyemediğimiz ayrımsız sebeple devrildi. Otobüste görevliler ile gelişigüzel 40 hayat vardı. Hazırlık amaçlı bilcümle yolcuları hastaneye getirdik. Şu zaman durumları gayet dolgunca. Biraz pare hafif yaralımız var sıyrıklarla atlatan. Tedarik amaçlı ara sıra hastalarımızı nezaret altında tutuyoruz. temas ağırbaşlılık, duygusal koku kaybımız yok. Hepimize geçmiş olsun. Kazanın mekanizma şekliyle ilgilendiren araştırma soruşturma bitmeme ediyor.” açıklamasında bulundu.

Devrilen yaya otobüsünün vinçlerle kaldırılması için iş başlatılırken otobüs şoförü M.E.’nin geçmiş ifadesinde ‘dalmışım’ dediği öğrenildi.

Öte yandan ara sıra yolcular şoförün teferruatlı süredir direksiyon başında olduğunu argüman etti.

Kazaya ilgilendiren başlatılan anket bitmeme ediyor. – BARTIN

Share: