Kadına müteveccih uçarı mücadeleye ilgi çekecek aktiflik

Merkezefendi Belediyesi, ’25 Kasım Kadına Müteveccih Şiddete Alın Savaş Haftası’na özel gerçekleştirilen etkinliklere ocak sahipliği yapıyor. 29 Kasım Salı günü saat 19.30’da Merkezefendi Kültür Merkezi’nde Denizli Barosu Temaşa Topluluğu ve Bire Bir Gönül Arkeolog Müzik Grubu tayf alacak.

Merkezefendi Belediyesi, hususi devir ve haftalardaki hassasiyetini sürdürmeye devam ediyor. Merkezefendi Belediyesi, Denizli Barosu ve Eş Haklarını Dulda Derneği Denizli Şubesi teşrikimesai ile ‘Kadına Yönelik Şiddete Karşı Savaşım Haftası’na özel program gerçekleştirilecek. 29 Son Teşrin Salı haset saat 19.30’bile Merkezefendi Kültür Merkezi’ndeki etkinlikte, Denizli Barosu Temsil Topluluğu ‘Varlığım Övünç Ben Kadımın’ isimli oyunuyla, Tıpkısı Gönül Kazı Bilimci Müzik Grubu da şarkılarıyla tayf alacak.

“Farkındalık oluşturuyoruz”

Eş dostu uygulamalara rastgele ant devam edeceklerini belirten Merkezefendi Belediye Reisi Şeniz Doğan, “Kadına yönelik şiddete karşı farkındalık düşünmek üzere Denizli Barosu ve Avrat Haklarını Esirgeme Derneği Denizli Şubesi ile mehabetli tıpkı aktiflik düzenliyoruz. Hoppadak 25 Teşrinisani’de değil kamu günlerde şiddete karşı farkındalığımız olması gerekiyor amma hakeza yetişkin günlerde sembolik olarak etkinliklerin olması birlikte çokça nadir. Etkinliğimize mecmu hemşehrilerimizi bekliyoruz” diyerek konuştu. – DENİZLİ

Share: