Karabük haberleri… Karabük’ten güdük bodur

Ilbay Fuat Gürel’in eşi Özlem Aras Gürel’in himayelerinde İl Milli Yetişek Müdürlüğü tarafından 2018-2019 yetişek tedrisat yılında hayata geçirilen ve müstevli döneminde küşayiş sunulan “Gülümse Karabük” projesi Eflani Atatürk İlkokulu’nda başladı.

Ilbay Gürel ve eşi Heyecan Aras Gürel ile İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Deniz Kazı, Eflani Atatürk İlkokulu 4. sınıfında okuyan 42 öğrenciyi, Il girişinde karşılayarak Valilik Toplantı Salonunda ağırladı.

Gezilerine Karabük Çocuk Gidiş Geliş Eğitim Parkı ile başlayan öğrenciler, gidiş geliş polislerinden ana gidiş geliş kurallarını öğrendi.

Öğrenciler, akülü vesait ve bisikletlerle trafik belen ve ışıklarında hangi şekilde debi edileceklerini birlikte kılgılı olarak öğrenme fırsatı buldu.

Son yerine öğrenciler Safranbolu’nun tarihi ve turistik mekanlarını gezdi.

SELIM Tümen Karabük teşkilatından Kandemir’e konuşma

YANLIŞSIZ Öğür Karabük İl Başkanı İsmail Altınöz, İl Umumi Meclis Başkanı Ahmet Sözen, YANLIŞSIZ Tümen Safranbolu İlçe Başkanı Mehmet Soluk ve AK Tümen Safranbolu kaymakamlık teşkilatı, YANLIŞSIZ Fırka Genel Başbuğ Yardımcısı Erkan Kandemir’i musahabe etti.

DOĞRU Parti İl Başkanlığından yapılan bağlanmış açıklamada, ziyarette, DOĞRU Parti Karabük teşkilatının çalışmalarına ilişkin mülakat yapılarak 2023 hedeflerine dayalı gerçekleştirdikleri çalışma ve projelerin konusunda konular ele alındığı bildirildi.

Heyet, Özçelik-İş Sendikası 15. Yalınç Genel Kurulunda yeniden umumi başkan seçilen Yunus Değirmenci’ye ve dümen kuruluna de “kılıklı olsun” ziyareti gerçekleştirdi.

Safranbolu’birlikte kruvaziyer turizm hareketliliği

Rusya’nın Soçi kentinden akıntı fail “Astoria Grande” kruvaziyeri ile Amasra Limanı’na mevrut turistlerin benzeri bölümü, Safranbolu’yu gezdi.

İstanbul üzerinden Amasra Limanı’na mevrut 662 arızi haiz “Astoria Grande” adlı gemideki yolcularından kimi otobüslerle Safranbolu ilçesine geldi.

Tur programı kapsamında turistler konak, ısıdam, eğlek, pınar, cami ve köprüleriyle açıkça gelgel müzesini mail kenti gezerek rehberlerden hikmet aldı.

Share: