Madencilerden ihtisas mahmul tasa

Zonguldak Türkiye Taşkömürü Kurumu Üzülmez Müessesesi madencileri, sarsıntı bölgesinde haddinden fazla fert kurtardı. Depremzedelerin kahramanı olan madenciler kaldıkları okulun sınıfına duygu yüklü kaygı bıraktı.

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde nazik yıkıma sebep olan depremler sonrası çöküntü altındakileri kurtarmak amacıyla TTK Madenci ekipleri adeta derece derece yarıştı. Madenciler, sürünerek girdikleri göçük altından fert kurtarmaya bitmeme ederken rahat etmek amacıyla kaldıkları okulun sınıfındaki tahtaya yazı yazdılar ve helallik istediler. Depremzedelerin kahramanı olan madencilerin yazı tahtasına bıraktıkları kaygı şu şekilde:

“Bizler Zonguldak madencileriyiz. Sizler için buradaydık. Acınız acımızdır. Avlu paylaştıkça güzelleşiyor. Bizler sizin sınıflarınızı siz yokken sizin yokluğunuzu aratmadık. Şunu çok mebzul bilmenizi istiyoruz; haberinizi alır almaz tek dakika doğaç ailemizi geride bırakarak depresyon bölgesine ulaştık. Kiminizin annesini, babasını, dedesini, ninesini çöküntü altından aldık. Keşki elimizden daha dahası gelebilseydi. Hepinizi çok seviyoruz. Sizlerden tıpkı isteğimiz var. Derslerinizi gani çalışıp aranızda çok gür mühendisler çıksın kim iyice kuvvetli binalar düz yazı edin, edin kim apayrı analar, babalar, kollar ağlamasın. Yetim fakir kalmasın sizlere güveniyoruz. Öğretmeninize güvenin ve ona yakinen sarılın.

Not: Canan öğretmenim bizler sınıfları okulda kullandık. İmkanlarımız dahilinde bozulmamış bırakmaya çalıştık. Ne eyvah kim su ve zindelik olmadığından biraz bulaşık bırakmış olabiliriz hakkınızı helal edin. TTK Üzülmez Müessesi.” – ZONGULDAK

Share: