Muğlalı aksiyon insanları depremzedeler üzere seferber oldu

Depremlerin açtığı yaraları elde etmek amacıyla bölgeye yapılan yardımlar ile Muğla’ya mevrut depremzedelere yönelik çalışmaların değerlendirildiği koordinasyon toplantısı Muğla Valisi Orhan Şişman Başkanlığında yapıldı.

Muğla Valiliği 75. Yıl güruh salonunda Muğla’daki Görüş ve Borsa başkanları ile ayrımsız araya mevrut Ilbay Orhan Yağlı, Kahramanmaraş’ta peş peşe meydana gelen depremden etkilenen şehirlerde aktif vatandaşların acısının arz uzuv indirilmesi için arkalama elini uzatarat balaban benzeri seferberlik başlatan hayırperver Muğlalıların bir tane yürek ve dayanılmaz aynı dayanışma örneği sergilediğini söyledi.

Depremden etkilenen bölgelere yapılan yardımlar üzerine hikmet veren Muğla Içtimai Teavün ve Dayanışma Vakfı İl Müdürü ve İl Toplumsal Istikşaf ve Proje Müdürü Içten İşler şimdiye kadar sarsıntı bölgesine 660 tır arkalama malzemesinin karayolu, deniz yolu, askeri gemi ve askeri uçaklarla bölgeye gönderildiğini belirtti.

Şimdiye büyüklüğünde 15 seyyar tuvalet, 13 turist cağ, 45 kompozit abdesthane ve cağ konteyneri ile 237 dirim konteyneri girmek için hep 310 konteynerin sarsıntı bölgesine gönderme edildiğini tamlayan İl Facia ve Müstacel Kapsam Müdür vekili Ahmet Arslan lokma tatlısı eşliğinde ilimizdeki çalışmalar üzerine katılımcılara bilgelik verdi

Yaşanan bu şişman felaketin yaralarını sarmak amacıyla valilik koordinesinde başlatılan müzaheret cem çalışmalarının devam ettiğini belirten Ilbay Orhan Yağlı, önceki günden bu yana müzaheret kampanyasına lüzumlu nakdi gerekse üstelik ayni kalkmak üzere desteklerini kem etmeyen meslek odalarımıza ve borsamıza, belediyelerimize, kamu kurumlarımıza, iş insanlarımıza, politik partilerimize, sivil cemiyet kuruluşlarımıza ve kamu Muğlalı hemşehrilerimize teşekkür etti.

Muğla Valiliği 75. Sene toplantı salonundaki toplantıya Muğla Valisi Orhan Semiz’nın yanında Vali Yardımcısı ve Envestisman İzleme ve Eş Güdüm Başkanı İsmail Soykan, AFAD İl Müdür vekili Ahmet Aslan, Deniz Ticaret Odası ve Ticaret Odaları Başkan ve temsilcileri katıldı. – MUĞLA

Share: