Naci Ağbal, Kazancı Holding Komutan Yardımcısı oldu

Ocakçı Ana Ortaklık umumi kurul toplantısında alınan kararla, çarkıt Eşkal Bankası Başkanı Naci Ağbal, Kazancı Holding ve iştiraki Aksa Erke Umumi Heyet Başkan Yardımcısı görevlerine getirildi. Ağbal bir zamanda Kazancı Ana Ortaklık, Aksa Enerji ve Aksa Cümbüş şirketlerinin yürütme kurullarında dahi faal görev matlup.

Şirket eliyle yapılan açıklamada, “Hemencecik mütebeddil ve haddinden fazla çeşitli fırsatları barındıran global enerji piyasalarında, Aksa Şirketler Grubumuz ile ‘toptan diri tıpkısı aktör’ olma hedefi doğrultusunda tehlikeli tıpkı çabalama içindeyiz. Enerji alanındaki sınama ve yetkinliklerimizi küresel vizyonumuz ile birleştirerek uluslararası pazarlarda büyümeye kararlıyız” ifadelerine yer verildi.

Izah şöyle devam etti: “Hissedarlarımız ilkin gelmek amacıyla, birlik paydaşlarımız amacıyla değer üretmeye odaklanan aynı izlem temelinde, yatırımlarımızı artırma ve çeşitlendirme yolunda üstelik makro çalışmalar yürütüyoruz. Oluşturduğumuz bu stratejiyi zinde benzeri kurumsallaşma ile destekleyeceğiz. Bu çerçevede Sayın Naci Ağbal’ın, Kazancı Holding ve Aksa Erke Istihsal A.Ş.’ye Umumi Heyet Başkan Yardımcısı namına katılması hem global stratejimizin oluşturulmasında hem da dallı güllü mali yapımızın küresel stratejimize akıllıca biçimde şekillendirilmesinde bizlere balaban tıpkı kilolu ve ayar katacak.”

Ateşçi Holding İcra Müesses Üyeleri

Genel Kurul toplantılarında alınan kararlar sonrası eskimemiş fariza dağılımı şu şekilde oluşturuldu:

Cemil Ateşçi – Ocakçı Holding ve Aksa Erke İcra Yerleşmiş Başkanı

Naci Ağbal – Ateşçi Holding Globalleşme Stratejileri ve Mali İşler Başkanı

Ömer Yenmiş Baktır – Kazancı Ana Ortaklık Finans ve Aksa Jeneratör İcra Müesses Başkanı

Necati Baykal – Ateşçi Ana Ortaklık ve Aksa Elektrik Üreteci İcra Kurulu Üyesi

Hazar Erdeniz – Ocakçı Ana Ortaklık Ortak Birimler ve Aksa Zindelik, Aksa Tarım ve Turizm İcra Oturmuş Başkanı.

NACİ AĞBAL KİMDİR?

Naci Ağbal, 1 Familya 1968 tarihinde Minteha ve Yakup Ağbal çiftinin çocuğu adına Bayburt’un Yoncalı köyünde doğdu. İlk, itidalli ve ortaöğretim öğrenimini Çorum’da tamamladıktan bilahare 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Açık Oturum Bilgiler Fakültesi Amme Idaresi Bölümü’nden mezun oldu. Ayrımsız sene Teftiş Kuruluna girdi, 1993’te Maliye Müfettişi oldu. Efdal Lisans eğitimini 1998 yılında Exeter Üniversitesi İş İdaresi Umumi İşletme Yönetimi (MBA) Programında tamamladı.

2003 yılında Gelir Genel Müdürlüğü Ofis Başkanlığı görevine, 2007 yılında Bütçe ve Finansal Arama Umumi Müdürlüğü’ne atandı. Teşrinievvel 2008 tarihinde Kabine kontenjanından Yükseköğretim Yerleşmiş (YÖK) üyeliğine seçildi. 8 Mart 2008 tarihi itibarıyla de Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet üyesi oldu. 12 Haziran 2009 tarihinde Maliye Bakanlığı Müsteşarlığı görevine atandı.Bu görevini 9 Küçük Ay 2015 tarihine büyüklüğünde sürdürdü

Haziran 2015 Türkiye umumi seçimleri’nde YANLIŞSIZ Parti Bayburt saylav yerine Meclis’e girdi. 13 Ilkgüz 2015 tarihinde SELIM Tümen Ekonomiden Mesul Genel Başkan Yardımcılığı görevine başladı. Kasım 2015 Türkiye Genel Seçimleri’nde tekrar DÜRÜST Tümen Bayburt saylav kendisine Meclis’e girdi.

64. ve 65. Türkiye Hükûmeti’nde Maliye Bakanı namına görevlendirildi.

2018-2020 yılları arasında Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı görevini yaptı.

Ağbal, 7 Son Teşrin 2020’bile Biçim Bankası Başkanı Kasıt Uysal namına göreve atanmıştı. Ağbal’ın, 20 Mart 2021’de Forma Bankası başkanlığı görevi sona erdi.

Ocakçı Holding’üstelik ense dozaj atama

 

Kazancı Ana Ortaklık, Aksa hissesi sattı

 

Ocakçı Holding’in paylarını satın aldı

 

İşte Naci Ağbal’ın kullanılmamış görevi

 

Share: