Varto Müftüsü Öztürk yer sarsıntısı bölgesinde

Varto Müftüsü Öztürk yer sarsıntısı bölgesinde

KAHRAMANMARAŞ – Muş’un Varto Müftüsü Söz Öztürk başkanlığındaki Ilmek Vakfı görevlileri, Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesinde depremzedelerin yaralarını sarmaya çalışıyor.

Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve 10 ilde binlerce insanın ölümüne hastalık olan depremlerin peşi sıra başlatılan arkalama seferberliği bitmeme ediyor. Varto ilçesinde depremzedeler üzere toplanan yaklaşık 7 tır yardım malzemesi bölgeye gönderilirken, yaraların sarılması amacıyla bile çalışmalar devam ediyor.

Nurhak ilçesinde çalışmalara başlayan Varto Müftüsü Küçümseme Öztürk başkanlığındaki Kült Vakfı Varto Şubesi görevlileri de depremzedelerin ihtiyaçlarının temini üstüne çalışıyor. Açıklamalarda kâin Varto Müftüsü Söz Öztürk, ellerinden gelen umum yardımları depremzedelere ulaştırmaya çalıştıklarını belirterek, “Onların sorun ve sıkıntılarını dinleyip çözüm noktasında lüzumlu adımları atıyoruz. Allah aynı henüz bu ülkeye hakeza bir facia olayını göstermesin. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan yağmur ve yaralılara da ivedi şifalar diliyoruz. Ülkemizin kelle iyi olsun” dedi.

Share: