20 ilde senkronik Müsilaj-2 Operasyonu başlatıldı! 233 karanlık üzere yakalama kararı var

Bakanlıktan yapılan açıklamaya bakarak, Güven Umumi Müdürlüğü ÇIFTLIK Ofis Başkanlığı koordinasyonunda tevhit yanlışlık örgütleriyle savaş kapsamında daha önceki planlı operasyonların ardından çalışmalara bitmeme edildi.

ÇIFTLIK EKİPLERİ HAREKETE GEÇTİ

Bu kapsamda yaka şeridinde yaşayanların üzerinde tartı, kuvvet, tehdit ve çaba yöntemlerini kullanarak kendilerini oran erklerinden üstün göstermeye etkin, mutluluk turizmini ters etkileyen mafya tipi tevhit cürüm örgütleri ve bu örgütlere zırh sağlayıcı suç gruplarına yönelik Cumhuriyet Altını başsavcılıklarının talimatları doğrultusunda KOM Daire Başkanlığı koordinasyonunda harekete geçildi.

20 İLDE 12 ORGANİZE CÜRÜM ÖRGÜTÜ BELİRLENDİ

Adana, Antalya, Görgülü, Balıkesir, İzmir, Muğla, Mersin, Bursa, Çanakkale, Samsun, Hatay, İstanbul, Kalaba, Tekirdağ, Giresun, Kastamonu, Bartın, Düzce, Rize ve Zonguldak kalkmak üzere 20 ilde “yanlışlık çalışmak üzere teşekkül kurmak, örgütün faaliyetleri kapsamında çapul, tefecilik, tehdit, bilerek kanlı” suçlarını çalışan 12 organize suç örgütü belirleme edildi.

Ayrıca söz konusu örgütlere zırh gerçekleştirme ederek 6136 dar Kanun’a muhalefet suçunu işleyen, amme güvenliği ve barışına gözdağı oluşturan 27 cürüm grubu belirlendi.

EŞ ZAMANLI OPERASYONLAR DÜZENLENDİ

Bunun üstüne Cumhuriyet başsavcılıkları marifetiyle haklarında denetleme kararı verilen 233 şüphelinin yakalanması için bu sabah eş anlı “Müsilaj-2 Operasyonu” düzenlendi.Share: