Adıyamanlı depremzede gebe karı, Muş’ta bebeğini kucağına aldı

Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıkıma kere açtığı Adıyaman’ın Çelikhan ilçesinden Muş’a mevrut 37 yaşındaki Semra Toptaş, üçüncü çocuğunu dünyaya getirdi.

Depremin arkası sıra Adıyaman’daki evleri hasar gören ve Muş Valiliği koordinasyonunda kentteki yurda yerleştirilen 2 yavru annesi Toptaş, kentteki özel bire bir hastanede sezaryenle mevlit yaptı.

“Asya” ismini verdikleri üçüncü bebeğini kucağına almanın sevincini cıvıl cıvıl Toptaş, gazetecilere, bebeğin zinde bir şekilde dünyaya gelmesinin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Depreme Adıyaman’daki evinde yakalandığını anlatan Toptaş, şöyle konuştu:

“Sarsıntı anında eşim ve çocuklarımla şipşak dışarıya kaçtık. Evimiz dokunaklı hasar aldı. 4 zaman arabada kaldık. Daha sonraları Muş’a geldik. Burada rahatsızlanarak özel tıpkısı hastaneye geldim ve hemencecik müstacel sezaryenle bebeği aldılar. Bebeğimiz 4,5 kilo kendisine doğdu. Çok şükür bebeğim keyif ayrımsız şekilde dünyaya geldi. Değişik çocuklarım, ailem hepimiz iyiyiz çok şükür. Doğum yaptığım hastanede etibba bebeğimin ismini ‘Asya’ kendisine bıraktı. Burada seçme şeyimizle ilgileniyorlar. Cenabıhak hepsinden razı olsun. Cenabıhak benzeri daha böyle bir acıyı tek kimseye yaşatmasın.”

Haberdar Gazi Sıkı Müdürü Hasan Yarçin, Toyluk ve Spor İl Müdürlüğü kendisine yurtları depremzede aileler üzere açtıklarını söyledi.

Yurda yerleşen Toptaş’ın mevlit yaptığını tabir eden Yarçin, “Hastaneden taburcu olduktan bilahare ana ve çocuğunu yurdumuza alarak her türlü ihtiyaçlarını eğlemek amacıyla ceht gösteriyoruz. Devletimizin hep imkanlarını depremzede ailelere seferber ettik. Bilcümle kurumlarla ailelere apotr olmaya çalışıyoruz.” dedi.

Share: