Başkan Demir’den Samsunlulara nida

Samsun Büyükşehir Belediye Reisi Mustafa Çipo, 10 Meyan Cumartesi günü toplu açım töreni amacıyla kente gelecek olan Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan üzere bütün vatandaşları Cumhuriyet Meydanı’na çağırma etti.

2022 yılında Samsun’a ikinci ziyaretini gerçekleştirecek Cumhurbaşkanı Erdoğan, evvel Cumhuriyet Meydanı’nda halkla buluşacak. Elan sonradan dahi Samsun Büyükşehir Belediyesinin yatırımları ile yapımı tamamlanan ayrıksı projelerin şişko açılışını yapacak. Samsun’a ayrı bire bir önem veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2019 yılından itibaren kente 5. ziyaretini gerçekleştirmiş olacak. DOĞRU Parti’nin kuruluşundan itibaren Samsun’a 18 nöbet gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, en son ziyaretini TEKNOFEST Karadeniz 2022 etkinliği kapsamında yapmıştı. 10 Açıklık Cumartesi Haset gerçekleşecek dolgun açım töreni ve halkla buluşmasına vatandaşları davet etmek üzere Samsun Büyükşehir Belediyesi, şehrin giriş ve çıkışlarındaki reklam alanlarını, raylı dizge istasyonlarını ve Cumhuriyet Altını Meydanı’nı Türk bayrakları ve Cumhur Reisi Erdoğan’ın posterleriyle donatıyor. Ayrıca dolgun açılışı yapılacak tesis ve projeleri açılış törenine hazırlayan ekipler, çalışmalarını kısık şekilde sürdürüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretiyle ilgilendiren izah fail Samsun Büyükşehir Şehremini Mustafa Çıpa, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı şehrimizde en son ilkgüz ayında ocak sahipliği yaptığımız TEKNOLOFEST Karadeniz 2022 etkinliğinde ağırlamıştık. Demin dahi toplu açılış töreni amacıyla geliyor. Şehremaneti olarak özge kurumların ve parti teşkilatımızın aksiyon birliğiyle cümle hazırlıklarımızı yaptık. Kendisini şehrimizde sunma mebzul şekilde konuk edeceğiz. Miting havasında geçecek şişko açım törenimizde Cumhurbaşkanımız, halkımızla buluşacak. Şahlanan Türkiye’nin yüzyılında, kurtaran şehir Samsun’birlikte, kadın bilcümle alay malay tarihi ayrımsız rekora imza atalım. Bu şişman çalkantı ve coşkuyu hep alay malay varagelmek üzere, akış akın meydanımızı dolduralım. Tüm hemşehrilerimizi Cumartesi haset saat 13.00’te Cumhuriyet Meydanı’na nida ediyorum” ifadelerini kullandı. – SAMSUN

Share: