Batman Üniversitesinde gönüllüler depremzedeler üzere üst baş hazırlıyor

Batman Üniversitesi Ustalık Ulum Çığır Yüksekokulu Giysi Istihsal Programı tekstil atölyesinde depremzedeler amacıyla muhtelif giyim kuşam dikiliyor.

“Asrın felaketi” olarak nitelendirilen eşkal üsleri Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan, 11 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin peşi sıra afetzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla yürütülen çalışmalara Batman Üniversitesi da bindi veriyor.

Batman Üniversitesi form kampüste kâin Teknik Ulum Iz Yüksekokulu Giysi Üretim Programı tekstil atölyesinde tıpkı araya mevrut fahri üniversite öğrencileri, mezun öğrenciler ve oluşum çalışanları depremzedeler için kadın ve er iç giyim, torunlar için bile tişört kabilinden mahsulat dikiyor.

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, depremin ilk gününden itibaren hareket bölgesindeki yaralara deva olmak amacıyla çalıştıklarını söyledi.

Üniversite namına yer sarsıntısı bölgesine 2 tır arkalama, likit sabun, hijyen malzemeleri ile aksiyon makinelerinin gönderildiğini belirten Çıpa, imkanları dahilinde depremden etkilenen vatandaşlara koruyucu olmaya çalıştıklarını kaydetti.

Üniversite bünyesinde bulunan dokuma atölyesinde da depremzedeler üzere giyim kuşam dikildiğini ifade eden Çipo, şöyle konuştu:

“Depremzedelerimizin giysi ihtiyaçlarını bloke etmek için say yapıyoruz. Hocalarımızın, tedrisat görevlilerimiz koordinesinde, gönüllülerimiz ile üniversitemizin imkanlarıyla armağan yapılan kumaşlarla ürünler hazırlanıyor. Batman’da birbirinden kıymetli ve özveren firmaların ve hocalarımızın destekleriyle bu çalışmaları sürdürüyor olmanın onurunu yaşıyoruz.”

Share: