Oturduğu binanın temelini kontrol ederken gördükleri karşısında şok oldu! Kolonlar tuğladan mamul

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7 ve 7.6’lık depremler; 10 ilimizde bir nice binanın yıkılmasına, binlerce insanımızın üstelik hayatını kaybetmesine neden oldu.

DEPREM SONRASI BİNALARIN DURUMU RUZNAME OLDU

Günler geçmesine karşın zelzele bölgesindeki çöküntü kaldırma çalışmaları sürerken, kül gözler farklı kentlerimizdeki binaların güvenirliğine çevrildi. Yapıların durumları nikbet konusu olurken mevki genelinde binaların temelini taharri ettirmek isteyen vatandaşlar, belediyelere ve bakanlığa başvurabiliyor.

KOLONLARI TUĞLADAN YAPMIŞLAR

Bu bahis sosyal medyada de sık sık dile getirilirken paylaşılan benzeri video gündeme oturdu. Batman’da ayrımsız vatandaş depremden sonradan binasının temelini murakabe etmek isterken gördükleri karşısında şaşkına döndü. Kolonları tuğladan yapılan ve büyük hasar aldığı görüşen lüp videosunu paylaşan vatandaş, “Bütün evinin temeline baksın, yüklenici kardeşiniz birlikte olsa” ifadelerini kullandı.

TEPKİ ÇEKTİ

Söz konusu videoya bir nice içtimai iletişim araçları kullanıcısı istimara yaptı. Kolonların durumuna reaksiyon gösteren vatandaşların paylaşımlardan bazıları şu şekilde:

Share: