Batman’da depremzede kollar amacıyla belik çağa yapılıyor

Batman’ın Kozluk Kaymakamlığınca başlatılan ve Ahali Eğitimi Merkezi ile Karı Bindi Merkezince düzenlenen “Bir Bala Bire Bir Oyuncak Projesi” kapsamında depremzede torunlar için belik çağa hazırlanıyor.

Gönüllü kankızıl öğreticiler ve kursiyerler marifetiyle Halk Eğitimi Merkezi’nde iple örülen bebekler AFAD koordinesinde yer sarsıntısı bölgelerindeki çocuklara gönderilecek.

Kozluk Kaymakamı Ekrem Güngör, projeyle sarsıntı bölgelerindeki torunlar üzere oyuncak yapıldığını söyledi.

Ayrıca ilçedeki okullardan bile oyuncak toplandığını nâkil Güngör, “Projenin amacı depremzede çocuklarımızı aynı nebze da olsa sevindirmek, yüzlerini güldürmektir. Hareket bölgelerinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan yağmur, yaralılara müstacel şifalar diliyoruz.” dedi.

İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürü Mehmet Adak Hatır da deprem bölgesindeki çocukların alışılagelen hayata adaptasyonunu sağlamak ve depremin onlar üzerindeki suratsız etkisini kesmek amacıyla örgü süt kuzusu yapıldığını belirtti.

Usta çalıştırıcı Melahat Sönmezsoy ise gönüllü yerine depremzede çocukların sevinmesi amacıyla oyuncak çağa yaptıklarını kaydederek, “Onlar bahtiyar olunca bizler da mutlu olacağız. Bundan kıran vahim bire bir mücahede harcayarak örgü süt kuzusu yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: