Biga Belediyesi tıpkısı taşla iki kuş vuracak

Biga Belediyesi’nin 2022 yılı son Divan toplantısı Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan başkanlığında gerçekleşti. Toplantıda, alınan kararla hem eş girişimcilere sağlanacak çalışmanın hem bile şehrin lokal ürünlerinin tanıtımı amacıyla yapılacak projenin evvel adımı atıldı.

Biga Belediye Meclisi Çatlak 2022 kocaoğlan Görgüsüz Divan Toplantısı, Şehremaneti Sedir salonunda yapıldı. Toplantıda 6 gündem maddesi görüşülürken üç konu oybirliği iki konu ise rey çokluğuyla kabul edildi. Üçüncü ruzname maddesi ise Başbuğ Erdoğan yoluyla komisyona gönderme edildi. Toplantıya, siyasi partilerin kaymakamlık başkanları, muhtarlar, vatandaşlar katıldı.

Mabeyin kocaoğlan Divan toplantısının ilk dört maddesinde, Belediye hizmetlerinin gerektiği şekilde yürütülmesini sağlamak amacıyla ayrımsız mühendis ve tıpkı teknikerin eksiksiz zamanlı kontratlı personel alımı, gereksiz ve mahmul takım değişikliği ile imar işleri görüşüldü. Gündemin 5. maddesinde ise vatandaşların rahat ve huzuru üzere şehrin çeşitli ana yol ve sokaklarında yapılacak olan arka çatı çalışmalarına ilgili laf görüşüldü. Değişik ebatlarda beton parke taşı kaldırım taşı ile nöbet kaplaması yapılması işi için İller Bankası A.Ş’den 28 milyon 500 bin TL cesaret kullanılması üzere Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan’a izin verilmesi CHP, İYİ Fırka ve Özgür Sedir Üyelerinin faydalı oyu kullanmasına karşın Halk İttifakı’nın tamam oyuyla fikir çokluğu ile akseptans edildi.

Gündem dışı yön ise düşünce çokluğuyla gündeme alınarak Biga’nın kadın girişimcilerine imkan sağlanacağı, şehrin dernekevi ürünlerinin tanıtılacağı işyerleri üzere hazırlanan proje görüşüldü. Biga Belediyesi’nin kenarından geçilen kent değil içine girilen, tanınan ve keşfedilen site anlayışıyla sakat pancar deposu yerleşkesine yapacağı Minia Çanakkale projesinde saha vereceği yerel im stantları üzere hazırladığı ‘Büyüyen Biga’nın Üreterek Değer Katan Kadınları’ projesi konuşuldu. Cenup Marmara Kalkınma Ajansı’nın ‘2022 yılı Kırsal Ekonominin Geliştirilmesi Mali Destek Programına müracaat yapılması için Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan görüş çokluğuyla yetkilendirildi. Biga’nın felek projelerinden olacak Minia Çanakkale projesinde meydan algı çalışmayla Biga’nın tanıtımına nazik yardım yapılacak. Biga Belediyesi’nin geçmiş adımı atık ve kısaca değeri 2 milyon TL olan projesiyle hem kadın girişimciler kendine düzlük bulacak hem dahi şehrin dernekevi ürünleri tanıtılıp satılacak.

CHP ve İYİ Tümen’nin yararlı oyu kullandığı ve komisyona sevk edilmesini istediği özellik AK Parti, MHP ve Bağımsız Divan Üyelerinin peki oyu ile düşünce çokluğuyla kabul edilirken, konuyla ait açıklama işleyen Komutan Erdoğan, “Biga’mızın girişindeki çükündür deposu diyerek tabir ettiğimiz alana tıpkısı projemiz var. Burada dahi dernekevi ürünlerimizin satışının yapılmasıyla ait olan kısmını GMKA’ya proje hazırlayarak sunacağız. 12 Boşluk’a kadar projenin sunulması gerektiği amacıyla bu nedenle ruzname harici getirdik. Projemiz akseptans edilir veya edilmez bu sonraki aşamadır. Biz şu anda projemizi başvurmak için izin istiyoruz” dedi. – ÇANAKKALE

Share: