Bilecik’in gururu Hatay’ın umudu oldu

Bilecik Belediyeler Birliği ayrımsız zamanda Bayırköy Belediye Reisi olan Mustafa Bitirim, Hatay’da Bilecikli Esenlik Bakan Yardımcısı Halil Eldemir ile ayrımsız araya gelerek, “Hatay’a düş olan hemşerimiz Halil Eldemir beyefendiye ve ekibine kolaylıklar diliyorum” dedi.

Komutan Bitirim ve ekibi, Kahramanmaraş merkezli 7,7 ikincisi 7,6 büyüklüğündeki depremler sonrası bölgede incelemelerde bulundu. Hatay’ın Antakya ilçesinde incelemelerde bulunan Başbuğ Bitirim, Bilecikli olan Afiyet Icra Vekili Yardımcısı Halil Eldemir ile ayrımsız araya geldi. Burada kurulan çöl hastaneleri ve konteynır kentlerde araştırmalar işleyen düet, depremin yaralarının aynı anca sarılacağı söyledi.

“Hatay’a imge olan hemşerimiz Halil Eldemir beyefendiye ve ekibine kolaylıklar diliyorum”

Komutan Mustafa Zeki, depremden etkilenen 10 ilde çalışmaların uzunlamasına devam ettiğini anlatarak, “Depremin geçmiş gününden beri Hatay Terbiye ve Araştırma Hastanesinde afiyet hizmetlerinin koordinasyonunu sağlayan ilimizin alım kaynağı Sağlık Nazır Yardımcımız Halil Eldemir beyefendiyi fariza bölgesinde mülakat ettik. Bodur zamanda kurdukları kumluk hastanesinde depremzedelerin değme nev sağlık sorunlarını gideren Sağlık Bakanlığımıza bu nazirsiz hizmetlerinden çevre teşekkürlerimi sunuyorum. Hatay’a rüya olan Halil Eldemir beyefendiye ve ekibine birlikte kolaylıklar diler, rabbim yalpak ve yardımcıları olsun inşallah” dedi.

Öte yandan 04.17’de başlayan yer sarsıntısı sonrasındaki geçmiş yunak saatlerde Hatay’ın Antakya ilçesine ulaşan Esenlik Nazır Yardımcısı Halil Eldemir, çekicilik yetkilileri ve vatandaşlarla bire bir araya gelerek zaruri çalışmaların yürütülmesi üzere çabuk ayrımsız faaliyet başlattı. Halen hareket bölgesinde bulunan Eldemir, yaraların sarılması amacıyla mütemadi çalışmaya bitmeme ediyor. – BİLECİK

Share: