Gümüşhane domestik haberleri: Gümüşhane’de kadına müteveccih çabuk mücadele toplantısı yapıldı

Gümüşhane’de Ilbay Yardımcısı Ulvi Recai Yerlikaya başkanlığında Aile İçi Gayret ve Kadına Yönelik Süratli Uğraş toplantısı gerçekleştirildi.

Gümüşhane Valiliği Güruh Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı Mürtefi Recai Yerlikaya ile gelişigüzel ait gurur yöneticileri ve sivil sosyete örgüt temsilcileri katıldı. Toplantıda ocak içi ve kadına alın süratli savaş alanında çalışan kurumların 2022 yılı verileri değerlendirilerek mevcut duruma ait analizler yapıldı.

Gümüşhane’nin özge illere göre ocak içi sürat ve kadına müteveccih güç noktasında henüz gür tıpkısı yerde olduğunu belirten Ilbay Yardımcısı Yerlikaya, “İçişleri Bakanlığımız ve Eş Toplumsal Hizmetler Bakanlığımızın kadınların ve çocukların maruz kaldığı takat, taciz kabilinden elem eylemleri engel olmak namına kullanıcılara sunduğu resmi bir aplikasyon olan KADES uygulamasını elan birlikte yaygınlaştırarak, ilimizin farklı noktalarında tanıtarak, uygulamayı kullanan vatandaşlarımızın sayısını artıracağız. dedi. – GÜMÜŞHANE

Share: