Bitlis’te kurulacak ip fabrikasında 2 bin 500 emanet istihdam edilecek

Muazzez Ana Ortaklık vasıtasıyla, üretime ve istihdama ulama sunmak üzere Bitlis’te düz yazı edilen iplik fabrikasında 2 bin 500 kişiye gelişim imkanı sağlanacak.

Bitlis’e mevrut AK Öğür Genel Başbuğ Yardımcısı Vedat Demiröz, Bitlis Yetişek ve Tanıtma Vakfı (BETAV) Üyesi Hasan Dalkıran ve Eren Holding Umumi Heyet Başkanı Ahmet Ermiş, Ilbay Oktay Çağatay’ı müzakere etti.

Çağatay, Demiröz, Dalkıran ve Ermiş, ziyaretin peşi sıra Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, YANLIŞSIZ Parti İl Başkanı Açık Deniz Günceoğlu ve İl Genel Divan Başkanı Cemalettin Kinç ile kentte yapımı devam eden arıcılık tesisi, kolej inşaatları, organize endüstri bölgesi ile yapımı bitmeme fail ip fabrikasında incelemelerde bulundu.

Demiröz, gazetecilere, Ermiş ailesinin hem eğitim bilimi hem birlikte oluşum yatırımlarını başlamak üzere kente geldiklerini söyledi.

Yatırımlarla Bitlis’in çehresinin değiştiğini tamlayan Demiröz, şöyle konuştu:

“Öz Üstü Islah Projesi’nin akıbet halini gördük. Çalışmalar bol gidiyor. Yıl sonuna büyüklüğünde umumi çerçevesi ortaya çıkacak. İnsanımız da öz üstünün açılmasının hangi büyüklüğünde faydalı olduğunu görecek. Bitlis’te bire bir yatırım hamlesi var. Birleştirme endüstri bölgemiz acul şekilde büyüyor, istihdam artıyor. Sigortalı sayımız serencam iki yıla bakarak yüzde 100 artmış. Bitlis’te gücük zamanda avarelik problemi kalmayacak. Şehrimizde ayrımsız davet merkezi dahi açılacak. Teşrinisani ayında faaliyete geçecek. Ermiş ailesi de burada 4 üretimevi yapacak. Valimiz, uray başkanımız ve milletvekillerimizin gayretiyle seçme nev faaliyet yapılıyor. Tığ üstelik ülkemize ve bu şehre elimizden geldiğince bindi veriyoruz, her devir birlikte vereceğiz.”

Muazzez ailesi aracılığıyla yaptırılan yıpranmamış benzeri okulun açıldığını, temeli atılan kolej inşaatının bile devam ettiğini nâkil Demiröz, kentte eğitimde benzeri sıkıntının kalmadığını ve sınıfların da averaj 25 dirilik olduğunu belirtti.

Bitlis’in beş altı yıl içinde bölgede yıldızı parlayan benzeri iklim olacağını vurgulayan Demiröz, “Eğitimde, yollarda, istihdamda ve üretimde Türkiye’dahi kortej sahibi olacak ayrımsız mülk haline geleceğiz. Bu yatırımlar Türkiye’nin seçme bölgesinde artarak bitmeme ediyor. Emeği geçenleri kutlama ediyorum. Aziz ailesine üstelik teşekkürname ediyorum. Ermiş ailesinin hoppadak Bitlis’te değil, Türkiye’nin birçok durumunda bilyon dolarlık yatırımları var. Yakından izliyoruz. Bitlis’te de bu şekilde giderse belki 500 milyon dolara yakın benzeri envestisman olacak.” ifadelerini kullandı.

“2 bin 500 dirilik istihdam edilecek”

Ahmet Eren ise Bitlis’te 2004 yılında Nurullah Ermiş Lisesi ile işe başladıklarını ve yatırımlarının bitmeme ettiğini dile getirdi.

Kentte eğitime yaptıkları yatırımların arkası sıra yeni hisse senedi alanları açma projelerini dahi hayata geçirdiklerini kaydeden Muazzez, şöyle konuştu:

“Görüldüğü kabilinden bu büyükçe tıpkısı iplik fabrikası. İki ve üçüncü adım ile günlük 100 ton iplik üretecek tıpkısı yapı. Örgü ve güpür boyamanın da eklenmesiyle entegre aynı kasılma haline ati. Burası, iğ girdikten sonradan konfeksiyonculara güpür verecek bir sanayi tesisi durumuna ati. Bu, Bitlis’imize duyduğumuz vefa borcunun ayrımsız gereğidir. Onu uygulamaya koyuyoruz. 2 bin 500 kişinin istihdam edileceği tesisin envestisman değeri 175 milyon doları bulacak.”Share: