Burdur’da 24 Son Teşrin Öğretmenler Haset kutlandı

Burdur’de 24 Kasım Öğretmenler Haset zımnında merasim düzenledi.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki törende, İl Milli Eğitim Müdürü Nesrin Kakırman yoluyla Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, utanmak duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Temiz Fazıl Kısakürek Konuşma Salonu’nda bitmeme kutlama programında mütekellim Burdur Valisi Mürtefi Arslantaş, insanlıktan bigane eli kanlı teröristlerin kalleş saldırısıyla hayatını kaybeden Ayşenur Alkan öğretmene ve 5 yaşında toprağa sakıt Hasan Karataş’a Allah’tan rahmet diledi.

İnsanın eksiksizlik noktasına ulaşmasının odağında, medeniyetin ve kültürün mimarı öğretmenlerin meydan aldığını vurgulan Arslantaş, “Düşmanın da arlısı makbuldür. Bugüne büyüklüğünde er meydanında leşker kabil çarpışmaya yüreği yetmeyen, erkeklik gününde uğraş vaktinde kuyruklarını bacaklarının arasına kıstırarak inlerinde muntazır soysuzların cife saldırısında şahitlik makamına erişen canlarımızın kanını tek çatlak yerde koymadık. Ant olsun daha çok de koymayacağız.” ifadelerini kullandı.

Adaylığı öğretmenlerin ant ettiği programda, müzik bölümü öğretmenlerinden oluşan koro birlikte enstrüman dinletisi sundu.

Programa, Burdur Belediye Reisi Mehabetli Orkun Ercengiz, İl Güvenlik Müdürü Beklenti Bitirik, İl Bitirmiş Komutanı Miralay Mustafa Güder, İl Milli Yetişek Müdürü Nesrin Kakırman ile hoca ve öğrenciler katıldı.

Share: