Camit bedeni atacakları saha için sezme yapmışlar! Çağ donduran cinayette eskimemiş ayrıntı ortaya imdi

Kocaeli Karamürsel’bile kıpırdak gemilik işçisi Selçuk Yaman’dan marifet alamayan ailesi, güzeşte sene 7 Ağustos’ta kayıp başvurusunda bulundu. Yaman’ın maktul olabileceğinden şüphelenen Kocaeli Kıya Göz Amirliği ekipleri, soruşturmayı bu yönde genişletti. Gemilik işçisinin eş arkadaşları olan Ender Anıl Karagöz, kardeşi Ermiş Karagöz ve Orhan Bilim Adamı takibe makbuz. Polis ekiplerinin takibi sırasında 3 şüphelinin, ellerindeki zer sikkeleri satarak tarihi nişane kaçakçılığı yaptıkları tespit edildi.

Araştırmalarını tümleç ekipler, 22 Ekim’dahi Zonguldak ve Kırıkkale ile Kocaeli’nin Karamürsel ve Gebze ilçelerinde eş zamanlı operasyonla 6 kişiyi gözaltına aldı. Gebze’deki operasyonda şüpheliler, ellerindeki tarihi eserleri satmaya çalışırken yakalandı. Şüphelilerin familya ve araçlarında yapılan aramalarda 20’den fazla zer sikke ele geçirildi. Şüpheliler, Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilirken, ele geçirilen tarihi eserler bile Müze Müdürlüğü’ne doğrulama edildi.

CİNAYETİ İTİRAF EDİP, BİRBİRLERİNİ SUÇLADILAR

Emniyette sorgulanan şüphelilerden 3’ü, müddeiumumilik talimatıyla başıboş bırakılırken, Ender Anıl Karagöz, Muazzez Karagöz ve Orhan Bilimci ise ifadelerinde karı arkadaşları Selçuk Yaman ile açacak alışverişiyle ilgili muhasamat yaşadıklarını ve alay malay Bursa’nın Gemlik ilçesine gittikleri sırada iple boğarak öldürdüklerini itiraf etti. Birbirlerini suçlayan ve cesedi Gemlik’in girişindeki öz yatağına attıklarını belirten şüpheliler, yer göstermeleri amacıyla bölgeye götürüldü. Şüphelilerin 19 Teşrinisani 2021’de gösterdiği alanda çürümüş koca cesedi bulundu. Camit bedenden alınan DNA örnekleri ile yakınlarından alınan DNA örnekleri eşleşince Esrar’a ilgilendiren olduğu kesinleşti. Emniyetteki işlemleri sonrası 3 kaba, irsal edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

CESEDİ BIRAKACAKLARI KAYRAN İÇİN KEŞİF YAPMIŞLAR

Karamürsel Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma tamamlandı. Hazırlanan dosya, görüngü yeri Bursa olduğu üzere Bursa Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’na gönderildi. İddianamede, olay öncesi İstanbul’birlikte pestil olan babalarını ülfet için hastaneye revan Karagöz kardeşlerin, kiralık otomobille Tekirdağ-Çanakkale- Balıkesir-Bursa-Gemlik- Yalova güzergahını izlem yazar, on paralık durmaksızın 7 Ağustos 2021’da saat 01.30 sıralarında Karamürsel’e geldikleri belirtildi. Yolu hiçbir neden olmaksızın uzatan sanıkların, maktulü öldürdüklerinde nereye bırakacakları üzerine sezinleme yaptıkları belirtildi.

OYUN BAHANESİYLE ARAÇTAN İNDİRMİŞLER

Sanıkların, görüngü günü bile Selçuk Esrar’ı Yalova çıkışında mevcut köfteciye yemeğe götürdükleri, daha sonraları sıhhatli ense koltukta oturan Kötü’ın ön koltuğa geçmesi amacıyla otomobili Yalova’nın Çiftlikköy ilçesinde durdurdukları, burada baziçe oynama bahanesiyle araçtan inip, düşüncesiz geldiklerinde Orhan Âlim’in ense koltuğa geçtiği, bu sayede da Duman’ın ön palyatif koltuğuna oturtulduğu bilgisi iddianamede meydan aldı. Sanıkların, yekpare bu planı Selçuk Kötü’ın aşındırmak yedikleri köfteciden sonraları kaçırılmış izlenimi yöneltmek amacıyla gerçekleştirdikleri, ara bulucu Ermiş Karagöz kullanırken, Ender Anıl Karagöz ile Orhan Bilimci’in Selçuk Kötü’ı iple boğdukları henüz bilahare da cesedi önceden irfan yaptıkları dereye attıkları belirtildi.

AİLESİNDEN MÜTEZAYIT PARAYI AHZETMEK İÇİN ÖLDÜRMÜŞLER

İddianamede, Karagöz kardeşlerin babaları tutkun olduğu amacıyla paraya ihtiyaçları olduğu, çevrelerindekilerden vecibe istedikleri, Selçuk Kötü’ı dahi ailesinden küsurat parayı ahzetmek üzere öldürdükleri bilgisi vadi aldı. Sanıkların ‘tasarlayarak öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle yargılanmalarının istendiği savca, Bursa 1’inci Korkulu Ukubet Mahkemesi’nce kabul edildi. Ender Anıl Karagöz, Ermiş Karagöz ve Orhan Âlim, ilerleyici günlerde bilge karşısına çıkma.

Share: