CHP Çorum Mebus Tufan Köse: “Benim o konuda yaptığım bire bir itirazım bulunmayan”

Cumhuriyet Altını Umum Partisi (CHP) Çorum Saylav Tufan Köse, sonuç dönemde için sâdır Sungurlu’evet kurulacak Barut ve Fişek Fabrikası’na alın çıktığı yönündeki iddialara ilişkin açıklama yaptı.

Partisinin Çorum’de ya bile Türkiye’nin seçme yerinde yapılabilecek lazım amme yatırımı gerekse özel sektör yatırımlarının hiçbirisine cebin çıkmasının söz konusu olmayacağını tamlayan Saylav Köse, “CHP’nin yatırıma alın çıktığını söyleyenlerin dip niyetli değillerse dinlediklerini anlamamışlardır” dedi.

CHP Takım Başkanvekili Bağımsız Özel’in esbak hafta TBMM’bile düzenlediği matbuat toplantısında, Sungurlu’bile temeli atık barut fabrikasında çalışacak insanların gelecekte bire bir patlama yaşanırsa, gerileme altından cenazelerinin çıkacağı varsayımıyla konuyu ele alırken, Çorum Saylav Tufan Köse’nin iki defa itiraz ettiğini, geçmiş itirazının işleme alınmamasının üzerine üstelik ikinci itirazını noterlik aracılığı ile gönderdiğini aktardığını hatırlatan CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, yapılan itiraz ve yaşananların akıllıcasına olduğunu ancak Özgür Hususi’in bahsettiği itiraz dilekçesinin kendisine ilişik olmadığını söyledi.

“Ortada aynı arzuhâl var, dilekçenin altında kimin ismi varsa itirazı o yapmıştır” diyen Tufan Köse, “Takım başkanvekilimiz Mutlak Hususi ihtimal beni onore demek üzere o konuşmasında itirazı Çorum Saylav Tufan Köse yaptı demiş benzer, ihtimal emprovizasyon konuşmasından kaynaklanmış olanaklı detayını bilmiyorum. Dilekçe çevreye duyarlı ayrımsız avukat marifetiyle mevdu. Bürokraside birçok herif yapılan usulsüzlüklerden huzursuz oluyor. Bu rahatsızlıklarını pekâlâ dile getirecekler? Kendileri öne çıksa evet hisse senedi akitleri feshediliyor evet da tayinleri çıkartılıyor. Duyarsız kalmayı içlerine sindiremiyorlar. Bu açar ile birçok konuda bizleri, genel merkezimizi evet dahi kadro başkan vekillerimizi bilgilendiriyorlar. Bire Bir ekip formalist eş pratikte yapılan, devlet ciddiyetine yakışmayan, ahbaplık devletine yaraşıksız uygulamaları bizlere iletiyorlar. Bu çerçevede benzeri bürokrat Bağımsız Milletvekili Özel’e mevrut olmalı ki takım başkanvekilimiz dahi Çorum’la angajmanlı olduğu amacıyla benimle ilgilendiren yerine aktarmış türlü” şeklinde konuştu.

“Çikolata fabrikası değil barut fabrikası yapılıyor”

Sungurlu’evet kurulacak Barut ve Fişek Fabrikası’na yapılan itirazın kimin vasıtasıyla yapıldığının konunun bildirme algın kısmı olduğunu savunun Milletvekili Köse, “CHP yatırımların önünü şalter, yapılan yatırımları destekler. Bu konuda bire bir yasadışılık, bir hukuksuzluk var. Çikolata fabrikası kurmuyorsunuz, barut fabrikası yapıyorsunuz. Sunu azından bahsedilen eksiklikleri giderin, çabuk etmeyin. Açın internete bakın Pakistan’dahi, Hindistan’birlikte, Sakarya’üstelik barut fabrikası, münhal fişek fabrikası patladı onlarca insan hayatını kaybetti diye niteleyerek haberler var. Kırıkkale’da defaatle patlama oldu, Afyon’dahi mühimmat patladı 30 askerimiz martir oldu. Bu fabrikalar çokça hassas konular yoksa Mutlak Hususi Çorum’a yapılacak bir yatırıma niye cebin olsun. Konunun takipçisi olacağım” dedi. – ÇORUMShare: