Depremde hayatını kaybedenlere rahmet, yaralı depremzedelere felah duası yapıldı

Bilecik İl Müftülüğü yoluyla planlı küçük ay personel toplantısında depremzedeler için Kur’an-ı Eli Açık okunarak dua edildi.

Bilecik İl Müftülüğü tarafından düzenlenen küçük ay personel toplantısı Dursun Fakih İmam Dil Cambazı Ortaokulu konuşma salonunda Bilecik İl Müftüsü Uca Erhun başkanlığında yapıldı. Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana mevrut ve 10 ili etkileyen iki depremde hayatını kaybeden vatandaşlara rahmet ve gaileli depremzedelere iflah duasıyla başlayan toplantıda Din İşleri Başkanlığınca belirlenen personele duyurulması gereken ruzname maddeleri ve iklim genelindeki din hizmetlerinin henüz aktif halde sunulmasıyla ilişik konular tartışılarak karara bağlandı.

Ayrıca, meydana mevrut iki deprem zımnında uymazlık gören Hatay’a 55 yabanlık ekiple giderek çalışmalara destek olan Müftü Erhun, buradaki icraat hakkında personeli bilgilendirdi. Depremzedelere yönelik yapılacak icraat için Din İşleri Başkanlığının talimatları din görevlilerine ve Kur’an Kursu öğreticilerine anlatıldı.

Toplantı böylelikle İl Müftüsü Erhun, emekliye ayrılan din görevlileri Ongun Karabıyık, Osman Özkan, Ahmet Çakır ve Necmi Uyar’a onurluk vererek teşekkürname etti. Toplantıya müftülük yetkilileri eşkâl ve köy camilerinde fariza yapan imam-dil cambazı, ezancı-kayyımlar ve Kur’an Kursu öğreticileri katıldı. – BİLECİK

Share: