Depremzede çocukları eğlendirip, vatandaşları tıraş ettiler

Depremzede çocukları eğlendirip, vatandaşları yülüme ettiler

Yedi Başak İnsani Müzaheret Derneği hem çocukların gönüllerine dokunuyor, hem üstelik tıraş ediyor

ADIYAMAN Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan merkezli 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler sonrası Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde kurulan sosyal faaliyet çadırında hem torunlar hem üstelik ebeveynlerine yönelik etkinlikler yapılıyor.

Yedi Başak İnsani Müzaheret Derneği marifetiyle Gölbaşı ilçesinde kurulan çadırda Batman’dan gelen gönüllü kuaförler depremzede yavru ve ebeveynlerin beraberinde mektepli, asker, vazifeli ve vazifeli vatandaşları ücretsiz tıraş ediyor. Batman Yedi Başak İnsani Arkalama Derneği temsilcisi Emrullah Arslan, zelzele sonrası bölgeye azık ve ayrı ayrı yardımlarda bulunduklarını söyleyerek, ” Hem çocukların gönüllerine kirlenmek hem üstelik sosyal etkinlik adına geldik. 13 erkek berberi kardeşimizde gönüllü olarak bizle gelerek, tıraşa ihtiyacı olan depremzedeler ilkin almak üzere, askeri personel, polis güçleri, dideban, görevlileri yülüme ettik. Tahminî 300 kişiyi tıpkı günde haris sakal traş yaptık. Bunu tamamen gönüllü tıpkı şekilde yapıyoruz. 3 noktada arkadaşlarımız bu işi sürdürüyor. Üste kâh vatandaşlarımız mülk üstelik atfetmek istedi. İnşallah kadın kuaförlerimizde gelecek. Hem kadın ve hem erkek kuaförlerimiz ayrı ayrı bölgelerde bu çalışmalarını sürdürecek. Bunun yanında sosyal faaliyet çadırında 06 – 10 yaş arası çocuklarımız ve ebeveynlerine müteveccih ayrımsız nebzede olsa yüzlerini tebessüm yol açmak üzere canlandırma, filim gösterimi, kareoke, yarışmalar, foto ve oyuncak dağıtımı gibi etkinlikler yaptık” dedi.

“Korkularını resimlere aktardılar”

sosyal etkinlik çadırında fotoğraf yapan bazen çocukların depremde yaşadıklarını korkuyu anlatan resimler yapması ise dikkat çekti. Çocukların yıkılan ve yan yatan binaları resimlere aktararak yaşadıkları korkuyu gözler önüne sererken, pedagoglar ise çocukların korkularını temizlemek adına ağırbaşlı çabalama sarf ediyor. Çadırda ayrıca torunlar ve ebeveynler gelişigüzel oyun oynaması ise ilgi çekti.

Share: