İdlib’deki sefil saldırıda martir edilen 34 alp Batman’da dualarla anıldı

İdlib’deki aşağılık saldırıda martir edilen 34 kahraman Batman’dahi dualarla anıldı

BATMAN Üç yıl geçmiş 27 Şubat’ta Rusya destekli Esad kefaret güçlerinin İdlib’de yaptığı gelgel saldırısı sonucunda martir olan 34 Türk askerinden biri olan kontratlı tankçı er Mehmet Bağatur, yakınları aracılığıyla Batman’ın Sason ilçesinde mezarı başında dualarla anıldı.

İdlib’deki gelgel saldırısında martir olan tankçı sözleşmeli leşker Cuma Namazı Bağatur’un memleketi Batman’ın Sason ilçesinde düzenlenen yâd programında şehidin yakınları ve ilçedeki gayrı şehit aileleri martir Cuma Bağatur’un Efdal mezarlığına geçerek orada Düzem-dakika-ı Koçak okuyarak yakarış etti.

Oğlu tankçı sözleşmeli leşker Cuma Bağatur’un mezarı başında düzenlenen ihtifal programına katılan şehidin babası Mehmet Bağatur, oğlunun acısı halen önceki günkü kadar gailesiz olduğunu söyledi. Ağababa Bağatur, “Ben ve eşim temas hafta oğlumun kabrine gelerek dualar okuyoruz. Onun acısını halen geçmiş günkü kadar içimizde hissediyoruz. Evelden günümüze şehitlerimiz oldu ve olmaya de bitmeme edecek. Uhud’dahi, Hendek’te olduğu kadar bu günde şehitlerimiz vardır. Ihtişam, şehitlerin omuzlarında yükselecek ve tamamen var olacaktır. Hüzünlü ve gururluyuz” dedi.

Share: