Ekrem İmamoğlu, 6’lı masa sorusuna hakeza yanıt verdi: Birileri meraktan çatlasın patlasın, bizi ait tıpkısı öz yok

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Akşener ile Gümüşhane’birlikte katıldıkları programın peşi sıra zaman birlikte Sivas’ta ayrımsız seri küşat ve esnaf ziyaretlerinde bulundu. İmamoğlu, Sivas’ta mevcut Cumhuriyet Altını Umum Partisi (CHP) Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ise dolaşma içerisinde tıpkı araya gelmedi. İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu dolaşma içerisinde ayrımlı ilçelerde vatandaşlarla bir araya geldi.

“O MASANIN BILDIRME ÇALIŞKAN NEFERİ BEN OLACAĞIM”

Akşam Ezanı saatlerinde Sivas il merkezinde olan İmamoğlu, esnaf ziyaretlerinde bulunarak matbuat mensuplarının sorularını yanıtladı. İmamoğlu aynı soru konusunda, “Masanın sunma aktif neferi olacağım” sözlerini yineleyerek, “Görüyorsunuz ortamı, yaşıyoruz. Hep umumi rüesa yaşıyor. Güzeşte sayın Akşener ile Gümüşhane’deydik. Çok kızıl ayrımsız hizmeti açtık. Sokakta binlerce Gümüşhaneli vatandaşımız ile bire bir aradaydık. Umumi başkanımız esbak Tokat’taydı. Bugün Sivas’a kuzeyden antre yaptı, merkeze geliyor. Dolayısıyla ülkemizin her noktasını hissediyoruz, vatandaşlarımızı hissediyoruz. Tıpkı tarafta herkesin ayrımsız fariza alanı var, çözümleri çalışıyoruz. Bizde İstanbul kadar Türkiye’nin en kebir kentinden tekmil ülkeye sorumluluğumuzu yaşadığımızı hissettirecek ziyaretler yapıyoruz. Zaman bile Sivas’ta 250’yi çok şehremaneti başkanımızla iki günlük say yapacağız. Sabahta Divriği’birlikte pir benzeri eseri açtık. Dolayısıyla herhangi bir madde çok güzel olacak. Zamanı geldiğinde rastgele değişmeyen alınır, arz evire çevire şeyler yapılır amma gene söyleyeyim o masanın sunu etken neferi ben olacağım. İnşallah cümle benzeri kararlılıkta koşar” dedi.

“ALTILI MASADA SORUN NAMEVCUT”

İmamoğlu’na Cumhur Reisi Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu’na hitaben yaptığı “Karşıma çık” çağrısı hatırlatılarak, bu çağrının şüphesiz bedel bulacağı, masada dava olup olmadığı soruldu. İmamoğlu bu soru üzerine şunları söyledi:

“Hiçbir ülkü namevcut. Birileri meraktan çatlasın bile patlasın, bizi ait ayrımsız öz bulunmayan. Tığ işimize bakıyoruz, kimin ne dediğinin de türkçesi bire bir önemi yok. Lafları birbirine karıştırıyorlar, kuvvet hakeza mi peki. Her dönem mugayeret ile ilgileniyor. İktidar hakeza mi tamam. Seçkin çevrim İstanbul Belediyesi’nin işiyle gücüyle ilgileniyor. Ayrımsız periyot yok ki 6-7 bakanı hakkımızda laf etmeyi versin. İşleri güçleri bizleriz, yani onun üzere geçmek ki semere veren ağaç taşlanır. Bana nazır moralimi, umudumu görür aslında. Gençleri, üreten insanları, esnafı, öğrencileri, alelhusus kadınlardaki enerjiyi. Türkiye şişman bire bir değişimle karşı karşıyadır. 2023 cemi sıcaklığıyla Cumhuriyetin 100. yılının meşalesiyle geliyor. Bizde hazırız.”

Share: